Per. Nis 2nd, 2020

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Kimim Ben?

Son durum: Yaş olmuş 33 🙂

Artık yaş yazmakta sıkılmış olsam da geleneği bozmamak adına güncel durum paylaşımı yapıyorum: Yaş 32 🙂

Eski günlere göre internet aleminde çok fazla zaman geçiremeyen, iş güç sahibi biri sayılırım artık. Yaklaşık 10 yıldan beri yayında olan bloguma eskisi kadar yazmasam da ara sıra uğradığım doğrudur.

Kim Oluyor?

26 yaşındayım artık. Yolun yarısı olmasa da önemli bir kısmını gittiğimi düşünerek geriye kalan süremi mutlu olmaya adayarak geçirmeyi planlıyorum. Ne öğrenciyim artık ne de askerliği bekleyen bir genç. İşinde gücünde, evden işe işten eve, ara sıra gezmeye zaman bulabilen, fotoğraf çekmeye meraklı bir şahsiyet olarak görüyorum kendimi. Bazen fırtınalı bazen durgun denizlerde boğulma amaçlı hareketlerde bulunduğum doğrudur. Dericide domino oynarken görmüşler deseler inkar etmem. Yaz gecelerinde selehattin abiye takılıolarmış deseler o da doğrudur.

Açık sözlülüğüm, kapalı gişe oynayan günlük hayatım olduğu gerçeği yüzüme vurulsa da “aslında o kadar da abartacak bir şey yok” cevabını almanız muhtemeldir.

Ara sıra yazarım, hem de çok pis. Facebook oyunlarını yakından takip eder, ilk başlayanlardan olurum. Ama ilk bırakanlarda başı çekerim.

Mühendisim. Evet evet.. Zor da olsa bitti, onu bırak arada askerliği de yedim. Buradan muhafız arkadaşlara selamlar…

Yazdıklarıma efendi efendi yorum yapanlara bayılırım. Kaybedenler klubü izlemişliğim de vardır. Hatta sonundaki “yalnızlık ömür boyu” şarkısı benden size gelsin.

Tamamen sizde…

24 yaşında kendini yaşlı hisseden bir gencim.  Endüstri Mühendisliği’ni ne yapsam bitiremediğim için hayatımın sonuna kadar öğrenci olarak kalmaktan korkuyorum. Bölümünü bu kadar sevip de bu kadar başarısız olabilen nadir insanlardanım. Gereğinden fazla sabırlı biriyim. (Keşke birazcık sabırsız olsam) Uçuk düşüncelerimle hayat tarzımın tezat oluşturduğunun farkındayım. Kendimi sınırlamayı ve de kısıtlamayı bir gün bırakacağımı düşünüyorum. Gereğinden fazla düşünüyorum bazen. Herşeyi düşünmek beni yoruyor. Ayırntılar az sonra….

Keşke olmasaydı: İstersek yaparız diye düşünürüm fakat hep yalnız kalırım. O iş de öylece kalır.

İyi ki olmuş: Çok uçuk ve farklı düşünebilirken, normal görünebiliyorum.

Çok param olsa: O parayı tek başıma yemekten zevk almazdım.

Aşk meşk: Aşk her zaman var ama zaman hiç yok…

Internet geçmişi: 1999 yılında başlayan internet serüvenim 2000 yılında sahip olduğum ilk bilgisayarım ile devam etti. Çevirmeli ağ bağlantısı ile Gb seviyesinde dosyaları indirmeyi başarabilmiş nadir insanlardanım. 6 haneli ICQ numaram bile var. İlk websitemi geocities üzerinden beleş açmıştım.

Bilgisayar: Kullandığım ilk bilgisayar IBM marka 93 model bir şeydi. 16 MHz işlemcisi ve 40 mb harddiski vardı. Windows 3.1 işletim sistemine sahipti. Sahip olduğum ilk bilgisayar ise PIII 550 MHz idi. O zamanlar donanım konusunda çok meraklı biriydim. Hatta bir keresinde arkadaşın CD-Rom sürücüsünün içini açıp çalıştırmıştık.

Takip ettiklerim: Haber sitelerine günde 3-5 kere bakarım. Diğer blogları takip etmeye çalışırım. Basılı olarak da PCNet dergisini takip ederim. Diğerlerini de denedim fakat sevemedim.

Müzik: Şu tarz bu tarz  müzik dinlerim diye ayırmam yanlış olur. Daha çok kim söylüyor ya da kim çalıyor diye sorarım. Bu demek oluyor ki her tarz müzik dinleyebilirim. Ama en son kaldığım yer melodic death metal

Gezmek tozmak: Gezmeyi tozmayı pek seven bir insan değilim. Ben bir ev insanıyım. Ama ara sıra da olsa gezmek iyi geliyor.

Hobi mobi: Öyle tutkunu olduğum bir şey olmasa da etiketleme yaparsam şu liste çıkar: Flash oyunlar, bass gitar, PES, akvaryum, kaplumbağa, programlama…

6 thoughts on “Kimim Ben?

  1. bu siteyi ne zaman yaptıgını bulamadım, en azından bu sayfada, ama madem hazırlamıssın bende okudum, bi slm atayım bari, laptop pilleri hakkındaki yazın google de karsıma cıktı, bunu yazan adam neyin nesi diye kim olduğunu merak ettim acıkcası, yazdığın önerilerin dayanagını kişisel tecrübelerinden ve duyumlarından aldığını düşünmekteyim bu dakka itibari ile, çünki diğer sitelerden ve 95 den beri edindiğim bilgisayar tecrübelerimden farklı bi yaklasım sergilemissin her ne kadar 6 haneli icq numaramız olmasa da. her neyse güzel bi çalışma, basarılar dilerim,
    bu siteye bi daha ne zaman denk gelirim Allah bilir ama yine de devamını bekleriz 🙂

    1. Mayıs 2008 tarihinden beri yazmaktayım ve o zamandan beri blogum açık. Bu arada bir şey hatırlattın bana. ICQ numaramı unutmuşum ben ya. Bu benim için büyük bir eksiklik. Bir daha karşılaşmak dileğiyle…

  2. Bu siteyi daha önce bir kez ziyaret etmiştim. Şimdi detaylı olarak inceleme fırsatı buldum. Gayet iyi dizayn edilmiş. Başlıklar boş değil. Kolay gelsin diyorum.

  3. Hocam benimde ilk bilgisayarım windows 3.1 işletim sistemli IBM laptoptu. Okunca hatırladım eski günleri. Hele bir helikopter oyunu vardı bilmem hatırlar mısın?

    Sitenin içeriği ve görüntüsü güzel. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.