Cum. Nis 3rd, 2020

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Kağıt Pil Nedir?

Son yıllarda elektronik araçlarda meydana gelen küçülmenin gelecekteki yardımcısı….

Bilim adamlarının uzun süren çalışmalarının sonucu olan kağıt pil,Kağıdı küçük bir karbon tüpün içine koyan araştırmacıların, kağıtta enerji saklanmasını sağlaması ile ortaya çıkan ilginç bir buluştur.

Ama her pil gibi, bir iletkene ihtiyaç olduğu için insan kanı, teri veya idrarının işe yarayabileceğini düşündüler.

Geliştirilen ince ve küçük bir pil, diğerlerine göre daha esnek bir yapıda. Araştırmayı yürüten uzmanlardan Doktor Robert Linhardt, kağıt pilin başka alanlarda ve farklı ortamlarda da kullanılabileceğini söylüyor.

Pilin esnek görünmesinin yanında asıl avantajının, çok farklı sıcaklıklarda da kullanılabilmesi olduğunu belirten Doktor Linhardt, “Cihazı, son derece sert iklim koşullarında da kullanmamıza olanak sağlıyor. Gerçekten onu uzayda da kullanabiliriz, çölde de, kutuplarda da…” dedi.

Bu pil sayesinde gelecekte çok daha küçük elektronik taşınabilir cihazlar,fosil yakıtlar yerine elektrik enerjisinin kullanıldığı eşyalar,araçlar bizi bekliyor.Belki de gelecek ile ilgili en çok işe yarayacak olan tarafı hybrid araçların önünün açılmasıdır.Biliyorsunuz ki elektrik kullanımında en çok sıkıntı olan şey enerjiyi depolayacak alanın kısıtlı olması….

1 thought on “Kağıt Pil Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.