Cum. Eki 18th, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Ubuntu 8.10 İçin Geri Sayımda Son Gün

1 min read

Bilindiği üzere “Intrepid Ibex” (cesur oğlak) kod adlı Ubuntu 8.10‘un 30 Ekimde yayımlanacağı söyleniyordu. Yayınlanacak olan bu yeni sürümüyle kısa sürede ne kadar yol katettiğini gözler önüne serecek gibi görünüyor. Peki ubuntu 8.04 de nasıl yenilikler getirilmiş oldu ubuntu 8.10’da.

Yeni sürümle beraber gelecek özelliklere kısaca değinelim:

  • Canonical bu yeni sürümde bağlantı meselesine de eğilmiş gibi görünüyor. Ubuntu Linux artık 3G mobil bağlantı desteği de sunacak. Böylece kullanıcılar kablosuz ağ ve cep telefonu ağı arasında çabucak geçiş yapabilecek.
  • Ubuntu 8.10 ile bilgisayar sahipleri, misafir kullanıcı hesapları açarak kendi özel bilgilerinin başkaları tarafından görülmesinin ve değiştirilmesinin önüne geçebilecek.
  • Yeni sürüm sadece bir USB bellek yardımıyla yüklenebilecek. Bu özellikle Netbook sahipleri için hayati bir kolaylık sağlayacak.
  • GNOME’un en güncel sürümü 2.24’le beraber geliyor: Yeni chat istemcisi, dahili zaman göstergesi, Ekiga 3.0 görüntülü ve sesli konferans aracı ve daha birçok yenilik.

Ubuntu 8.10 Desktop Edition’ı 30 Ekim’den itibaren  http://www.ubuntu.com/getubuntu/download adresinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.