Sal. Eki 22nd, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Ünlü show yıldızı robot ‘Titan’ Antares’de

2 min read

Ünlü show yıldızı robot ‘Titan’ 28 Mayıs Çarşamba gününden itibaren Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde gösteriler yapacak. 5 gün boyunca günde 1’er saatlik 3 gösteri yapacak olan Titan, dans edip, şarkı söyleyecek ve ‘hoş geldiniz’, ‘merhaba’ diyecek.

Özel bir araçla gösteri yapacağı alana getirilen Robot Titan, çocukların meraklı bakışları ve çığlıkları arasında önce kısa bir süre konuştu, ardından da “What a Wonderfull World” adlı şarkıyı söyledi.

Titan’ın ani hareketleri karşısında çığlıklarına hakim olamayan küçük öğrenciler, robotun geğirmesi ve ardından da gaz çıkarmasına ise kahkahalarla güldüler.

Titan’ın, gösteri sırasında gözlerinden izleyicilerin üzerine su fışkırtması, çocukların bir yandan gülmeleri bir yandan çığlıklar atarak kaçışmalarına neden olurken, onların bu tepkilerine de bu kez Robot Titan kahkahalarıyla karşılık verdi.

ROBOT TITAN’IN ÖZELLİKLERİ
Gazeteciler için yaklaşık 20 dakikalık bir gösteri sunan Titan, bir ara da dans etti. Eni 1,5, boyu 2,5 metreye varan dev robot Titan, tam 150 kilo ağırlığında.

Birçok reklamda rol almasının yanı sıra İngiliz kanallarının önemli şov programlarında ilginç performansıyla da tanındığı belirtilen Robot Titan, bugünden itibaren her gün Antares alışveriş merkezinde 16.00, 18.00 ve 20.00 saatlerinde günde 3 kez gösteri yapacak.

4 YILDA TAMAMLANDI
Judge Read adlı çizgi romandan esinlenerek yaptığı robot Hammerstain’den sonra ileri teknoloji ile donatılmış son robotu olan Titan’ı tasarlayan Nik Fielding, hak ettiği ününü bu dev robotla kazandı. İki kişi tarafından 4 yılda tamamlanan robot Titan’a teknolojinin son yenilikleri günü gününe eklendi. Yaratıcısı Nik Fielding ile birlikte Ankara’ya gelen Robot Titan’ın, Antares’deki gösterilerinden sonra Filipinler’de de gösteri yapacağı belirtildi.

ntvmsnbc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.