Biri ADSL Telekoma Alternatif Ucuz İnternet

Biri ADSL adıyla reklamlarda duymaya başladığımız yeni internet servis sağlayıcısı Koç.Net’in yeni bir hizmeti. İlk bakışta Fiyatların çok yakın olması bize bir şey ifade etmese de işin sırrı ayrıntılarda gizli. Türk Telekom ucuz interneti dağıtırken belli bir süre sizi bağlıyor. Örneğin 24 ay ya da 12 ay taahüt etmeniz lazım ki ucuz internet alasınız. İnternet dünyasının kralı,hepimizin mahkum olduğu telekoma ve ttnet e karşı bu tip yeni kampanyalar her zaman desteklenmeli bence. Bir gün gelecek Telekomun krallığı bitecek inşallah. Biz de o zaman ucuz internet kullanabileceğiz.
Gelelim biri adsl
ye tekrar….”

Ayrıntılar ve biri adsl başvurusu için http://www.biriadslburada.com

Bu yazıyı yazmamın üzerinden baya zaman geçti ve bir sürü yenilik oldu. Ben de yazının güncelliğini koruması için içerik konusunda değişiklik yapayım dedim. Son değişikliklere göre özel iletişim vergisinin düşmesi ile fiyatlarda biraz daha indirim olmuş. Ayrıca ADSL 2+ altyapısı ile de yüksek internet hızı sunan Biri, internet sağlayıcıları arasında hızlı yükselişini sürdürüyor.

Biri adsl ile ilgili diğer bir yazıma göz atmak isterseniz işte linki: Biri Adsl Başvuru Fırtınası

Biraz da fiyatlardan bahsedelim:

Limitsiz Paketler: (En son kampanya)

1 MB >>>21.18 TL

2 MB >>>23.03 TL

4 MB>>> 32.27 TL

Limitli Paketler:

1MB>>>4 GB>>>13.78 TL

                  6GB>>>18.40 TL

2MB>>>6GB>>>21.18 TL

ADSL 2+ :

10MB>>>46.15 TL

İşte Fiyatlar böyle. Daha fazla ayrıntı için siteyi ziyaret edin. Biri ADSL

 

Kampanya Koşulları:

 • Kampanya şartları 24 Aylık abonelik taahhüdü verilmesi durumunda geçerlidir.
 • Kampanya 31 Mart 2009 tarihine kadar geçerlidir ve stoklarla sınırlıdır. 
 • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
 • Kampanyalar arası geçiş yapılamaz.
 • Kampanyada belirtilen fiyatlar; Worldcard ile yapılan satışlarda 5 ay, diğer kredi kartları ile yapılan satışlarda 4 ay, kredi kartı dışındaki diğer ödeme yöntemleriyle yapılan satışlarda 3 ay boyunca uygulanacaktır.
 • Kampanya kapsamındaki ödeme şekline göre uygulanacak indirim süreleri sona erdikten sonra Koç.net tarife aylık ücretleri uygulanacaktır.
 • Abone Koç.net’den modem almıyorsa, Konuş-Öde hizmetinden yararlanamaz. 
 • Abone Koç.net’den modem almıyorsa; 6,8 ve 10 Mbps hızlarını seçtiği takdirde, sahip olduğu modemin ADSL2+ teknolojisini destekliyor olması gerekmektedir.
 • Limitli paketlerde kota aşım ücreti ayrıca faturalandırılacaktır.
 • Konuş-Öde telefon görüşmelerinin ücretleri, abonenin faturasına ayrıca yansıtılacaktır.
 • 26,81-TL olan Bağlantı Ücreti bu kampanya kapsamında ücretsizdir.
 • Abone modemi Koç.net’den alıyorsa, modem kurulumu isteğe bağlı olup, 20-TL modem kurulum ücreti bir kereye mahsus faturalanacaktır. Modem kurulum ücretleri ilk ay faturasına yansıtılır.
 • Aboneliğin taahhüt süresi dolmadan iptal ettirilmesi durumunda abonelik iptaline kadar geçen süre boyunca yapılan indirimler, 26,81-TL Bağlantı Ücreti ve abone Koç.net’ten modem almışsa 150-TL modem bedeli tahsil edilecektir.
 • Kampanya dahilinde verilen modemler Koç.net’e ait olup, taahhüt süresi dolduktan sonra abonelik sona erdiğinde 3 hafta içerisinde Koç.net’e aynen iade edilecektir. İade edilmediği takdirde 150-TL modem bedeli tahsil edilecektir.
 • Statik IP ücreti isteğe bağlı olup vergiler dahil aylık 2,78-TL’dir.
 • Limitli paketlere abone olan müşterilerimize faturalanacak aylık toplam ücret (aylık ücret + kota aşım ücreti), aynı hızdaki limitsiz paketin aylık ücretinin %25 fazlasını aşamaz.
 • 6, 8 ve 10 Mbps hız seçenekleri müşterinin bağlı olduğu santralin teknik özellikleri uygun olduğu takdirde sağlanacaktır.
 • BiRi VİTAMİN’i sadece BiRi ADSL aboneleri satın alabilir.
 • BiRi VİTAMİN Paketleri aylık ya da yıllık abonelik şeklinde ve BiRi VİTAMİN paketlerinden birisi seçilerek satın alınabilir. 1 kullanıcı için BiRi VİTAMİN aylık abonelik ücreti 5-TL, yıllık abonelik ücreti 36-TL; 2 kullanıcı için aylık abonelik ücreti 9-TL, yıllık abonelik ücreti 63-TL ve 3 kullanıcı için aylık abonelik ücreti 13-TL, yıllık abonelik ücreti 90-TL’dir.
 • BiRi VİTAMİN’e yapılan aboneliklerde, BiRi ADSL aboneliklerini veya BiRi VİTAMİN paketlerini iptal etmeleri durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.
 • Koç.net modem, marka ve tarifelerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

You May Also Like

About the Author: t4h4bx

33 Comments

 1. Şu anda ARçelik ve Beko bilgisayar alanlar için özel Biri ADSL kampanyası var.Bilgisayar alanlar tüm paketlerde 5 ay boyunca özel indirimler kazanıyor.Ayrıntılar için siteyi ziyaret edin.

 2. Sanırım televizyon ekranlarında ve bilboard’larda görmeye alıştığımız bir slogan oldu bu… Slm icon smile Slm 🙂 Biri Adsl Biri Adsl… Gerçekten telekomunikasyon ve internet sektöründeki hizmet eksikliği göz önüne alındığında ve herkesin fiyatlardan şikayet ettiği bir dönemde Koç.net sektöre bomba gibi düştü diyebilirim.
  Peki ama Nedir Bu Biri Adsl Meselesi?

  Biri Adsl, artık herkesin internet ile iletişim içerisinde olması gerektiğinin ve bu iletişimin kopmaksızın sürmesi gerçeğinin farkında olan Koç.net tarafından kurulmuş bir hizmet paketidir. Fakat dikatimi çeken ve Biri Adsl’i diğerlerinden ayıran en önemli nokta sanırım kendi alt yapısını kullanıyor olmasıydı. Birçok internet sağlayıcı servis, Türkiye Telekomunikasyon hizmeti sunan operatörün alt yapısını kullanarak müşterilerine hizmet veriyor; fakat Biri Adsl kendi alt yapısını kullanarak internet severlere kesintisiz bi internet keyfi sunuyor.

  Özellikle herkesin internet bağlantı hızı ve yaşanılan internet kesintileri sebebiyle dert yandığı bir dönemde sektördeki açığı gören Koç.net tarafından gerçekleştirilen Biri Adsl projesi, başarılı tanıtım kampanyası ile benim de dikkatimi çekti diyebilirim. Özellikle teknolojiyi buram buram yaşarken, öylesine düşük bağlantı hızlarıyla nete bağlantıda sorun yaşıyor olmam; farklı internet sağlayıcılarını incelememe sebep oldu…

  Biri Adsl Kampanya

  Biri Adsl Aboneliği konusunda Koç.net çözüm ortaklarından olan Makronet Genel Müdür Evren Kınlı ise yaptığı bir açıklamada Koç.net’in Biri Adsl ile sektördeki hizmet farkını açıkca ortaya koyduğunu ve herkesle beraber kendilerinin de Biri Adsl’in gelişimini takip ettiklerini belirtmiş. Yine verdiği demeçte Kınlı, sektörde birbirine benzeyen fiyatların giderek arttığını fakat sektör adına Biri Adsl hariç pek bir farklılık yaşanmadığını belirtiyor. Ayrıca Kınlı, Türkiye’de Telekom alt yapısını elinde bulunduran operatörden adsl hizmetinin al-sat mantığıyla kullanıcıya ulaştırılmadığını, Biri Adsl’in kendi alt yapısını kullandığını belirtiyor.

  Koç.net-İzmir Bölgesi Çözüm ortağı olan makronet genel müdürü Kınlı, Biri Adsl Hizmeti‘nin giderek yaygınlaşacağına inandıklarını ve bu hizmeti Türkiye’nin dört bir yanına sunduklarını belirtiyor. Benim de şaşkınlıkla ve takdir ederek takip ettiğim gelişmeleri Kınlı sanırım özetliyor…

  Ayrıca dikkatimi çeken bir diğer nokta da Biri Adls için blogspot ve blogcu sitelerinden blog açılmış olması icon smile Slm 🙂 Biri Adsl Biri Adsl Satış Kampanyası hakkında bigilerin paylaşıldığı bu servisleri takip edebilirsiniz ya da televizyon ekranlarından gelişmeleri duyar ve Biri Adsl siparişi verebilirsiniz.

  Ne diyelim, Biri Bizi Kurtarsın….
  http://www.biriadslburada.com

 3. biri adsl’in kampanyaları hala devam ediyor. her kişiye göre kampanya bulabiliyorsunuz. öğrenciye kampanyai hesaplıya kampanya, özgür kişiye kampanya nebiliyim, cocuga bile kampanya var ve fiyatlar çok uygun. gerçekten iletişimin alternatifi oldu biriadsl.

 4. resmen dert gibiydi ttnet benim için. bağlantının durmadan kopmasını neye bağlıyorlar gerçekten bilmiyorum. ya da bir yere sağlam bağlasalardı da kopmasaydı artık. neyse ben koptum onlardan, ilişkimize bir son verdim. birileri beni daha iyi anlıyor bence. biri adsl’deyim ve hiç mutsuz diilim.

 5. biri , smile vs gibi firmalar altyapılarını turk telekomdan almaktadır yani bir sorun yaşadığınızda yine telekom teknisyenleri sorununuzu giderir sadece taşeron firmalar üzerinden hizmet alıyormuşsunuz gibi düşünün…
  anlayacağınız hizmet kalitesinde ya da bağlantı kalitesinde hiçbir fark yok…

 6. • Adsl’de fiyatlarında çığır açıyor adamlar artık. 7,77’lik internet fiyatı fantastik bir olgu! Afedersiniz ama babama yapmam ben bu indirimi. Hesaplı da biriysem hiç kusura bakmasın. Biri adsl’in bu kıyağını da unutmam, ilk fatura da gelsin, çerçeveletip duvarıma asacağım. Bitmiştir! …

 7. biri adsl takside!
  taksinin plakasını, senin adını soyadını filan 2474 e atınca hemen arıyorlar, kayıt işlemi filan yapiyorlar. ne guzel lan! her şey çok kolay olmaya başladı.

 8. eheh şu an, yazlıktan ve biri adsl’in yazlıkçı biri’si aracılığyla yazıyorum bunları. yazlığı olan ve internet kullanmak isteyene öneriyorum. kesilme de yok, hızlı da…

 9. Yazlıkçı biri kullanmayana, öneriyorum. akşam takılıyorum. sabah maillere bakıyorum.rahatlık oldu benim için.

 10. Lenovo dizüstü bilgisayar alana 1 yıl boyunca, BiRi ADSL bedava!

  – Aktivasyon ücreti yok!
  – Taahhüt yok!
  Bu kampanyadan; INDEX bayilerinden, bu kampanyaya dahil olan Lenovo marka Masaüstü ve Dizüstü Bilgisayar ürünlerinden birisini satın alan müşteriler yararlanabilecektir.

  Üstelik AKTİVASYON ÜCRETİ HEDİYE

  Ses destekli KABLOSUZ MODEM

  İLK AY, toplam 250 dakikalık Şehiriçi, Şehirlerarası, Uluslararası 1.kademe yönündeki sabit telefon ve yurtiçi GSM konuş-öde görüşmesi ÜCRETSİZ

  İlk ay verilen 250 dakikalık hediye telefon görüşmesinin tamamı kullanıldıktan sonra, sabit telefonlarla ŞEHİRİÇİ dahil %45’e varan çok avantajlı TELEFON GÖRÜŞMELERİ

  2 kullanıcıya kadar ÜCRETSİZ BiRi AİLE KORUMA HİZMETİ

  ÜCRETSİZ 8GB kotalı, anti virüs/anti spam korumalı BiRi E-POSTA ADRESİ

  ÜCRETSİZ 5GB DOSYA ALANI

  Ayrıntılı Bilgi İçin: http://biri.com.tr/lenovobiri.aspx

 11. telefonla konusmayı sevenlere duyurulur. biri adsl abonesi olanlar, biri’nin verdiği tel numarasıyla başka biri’li tanıdıklarını arayınca bedava konusuyorlar. bütün gün telefonu elinden düşürmeyen sevdiceklere tavsiyedir, bu avantajı kaçırmasınlar. bence yapmak lazım diymi ama?

 12. Evini yenilemek isteyenlere biriadsl yardım ediyor valla! biz hanımla, yeni eşyalar almak istiyoduk, o sırada yeni bir adsl deniyelim de diyorum hani. ne yalan soyliym. Memnun kalacağımı düşünüyorum. Yorumlar genelde iyi çünkü. Beyaz eşya da yanında kâr kalsın: )
  http://biri.com.tr/hediyeli_arcelik.aspx

 13. lanet bir internet biri sakın geçmeyin ben şu an hala kullanıyorum ve tt netten beter en iyisi superonline keşke daha ucuza alacağım diye ondan vazgeçmeseydim… e nedemişler ucuz etin yahnisi kara olur diye….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir