Per. Nis 2nd, 2020

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Site İstatistiklerinin Ölçülmesi

1 min read

Bir önceki yazımda artık google yeni sistem uyguluyor demiştim.Bu yeni sistem ile hitlerinizin pek önemli olmadığı ve önemli olanın sitede geçirilen süre olduğunu da belirtmiştim.Kaynak

İşte bu noktada extreme tracking gibi eski moda hit sayaçları işe yaramayacaktır.Aslında yeni gelişen sistemler yani Site Sayfa istatistiği  tutma yöntemleri daha çok işinize yarayacaktır.

Peki ya farkı ne?

İstatistiksel ölçe yapan araçlar her sayfanıza göre ayrı değerlendirme ve ölçme yapacaktır.Bu da sizin raporlama tekniklerinizi geliştirerek önünüzü görmede yardımcı olacaktır.Bua raçlar içinde bence en önemlisi ve güveniliri Google Analytics. Ben de sitemde Analytics kullanıyorum.Bunun dışında bu tarz istatistiksel veri gösteren siteler olabilir ama Google bunu ücretsiz yaptığı için onu öneriyorum.

Alexa değerim ne olcak?

Yeni sistem ile birlikte aslında bir nevi Alexa sistemine doğru bir geçiş söz konusu.Çünkü alexa’da sitenizde geçirilen süre,bir kişinin sitenizi tekrar ziyaret etmesi gibi faktörler söz konusu.Bu yüzden alexa değerlerinizdeki yükseliş sizi arama motorunda da üst sıralara taşıyacaktır.Dolaysıyla Alexa değerlerinizi bol bol kontrol etmede fayda var.

1 thought on “Site İstatistiklerinin Ölçülmesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.