Per. Nis 2nd, 2020

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Artık Bilgisayarlar Cebimizde

1 min read

Şu günlerde cep telefonlarına olan ilgi cep bilgisayarlarına doğru kaymaya başladı.Artık insanlar sadece telefona para vermek istemiyorlar pek.Yeni yeni modeller hem küçülerek hem de daha çok özellik kazanarak ceplere girmeye başladı.Peki ya cep bilgisayarının farkı ne?

Cep bilgisayarları telefonlardan farklı olarak işletim sistemine sahiptir.Tıpkı normal bilgisayar gibi.Genel olarak şu anda piyasadaki telefonların çoğunda Windows Mobile 5.0 ya da 6.0 var.Eski sürümler de kolayca güncellenebiliyor.İşletim sistemi olması sebebiyle bu işletim sistemine uygun yazılmış her türlü programı ve oyunu cep bilgisayarınıza kolayca yükleyebilir ve kullanabilirsiniz.Şu anda mevcut olan ofis türü yazılımlar ve oyunlar sizi heryerde bilgisayar kullanabilme deneyimine götürecektir.

Tıpkı normal bilgisayarlar gibi işlemci,ram bellek gibi teknik özelliklerinin yanında bağlantı amaçlı wireless,gps,gprs gibi özellikler heryerden internete girme,e-mail okuma yazma,anlık mesajlaşma (msn) gibi çok sevdiğimiz uygulamarı sağlamakta.

En yenisi hangisi?

Piyasada şu anda bulunan en yeni modellerden bahsetmek gerekirse HTC marka Diamond var.Ayrıntılı açıklama için tıklayın http://www.kagitpil.com/2008/08/05/htc-touch-diamond/

Ayrıca HTC P4350 de kayar kapağı ve kompakt yapısı ile hayatınıza renk katacak cinsten.

Daha fazla model için tıklayın

http://www.hepsiburada.com/department.aspx?Categoryid=371946

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.