Dakar 18 Rally Oyunu Geliyor…

Uzun süreli bir moladan sonra güzel bir haberle tekrar karşınızdayım. Bu güzel haber en çok oyun ve motorsporları severlerin kesişim bölgesini ilgilendiriyor.

Müjdeli haberdeki oyunumuz: Dakar 18

Her motorsporları düşkününün hayallerinden birisidir belki de Dakar rallisi. Durum böyle olunca da bazen oyunuyla yetinmek zorunda kalabiliyor insan. Dakar 18 oyunu da bu noktada yardımımıza yetişecek gibi duruyor.

Trailer videosu yayınlanan oyun hakkında bilgimiz ise sınırlı. Çok yakında Xbox, PS4, PC platformları için piyasada olacak oyun için sabırsızlanmaya başladık bile.

Bilmeyenler için kısaca Dakar rallisinden bahsedersek, yüzlerce kilometre uzunluktaki etaplardan oluşan uzun soluklu bir yarış. Yarışçılar hem zamana hem de zorlu arazi koşullarına karşı yarışırken bir yandan da mekanik olumsuzluklarla mücadele ediyor. Şu günlerde de Dakar 2018 rallisi koşuluyor. Hatta favori yarışçılar bile mekanik arıza ve olumsuzluklardan dolayı yarış dışı kaldılar. Biz de böyle bir heyecanı çok az da olsa evde hissedebileceğiz. İnşallah en yakın zamanda da steam üzerinden oyuna ulaşabiliriz 🙂

Oyun ile ilgili detaylar geldikçe güncellemelerde bulunacağım. Şimdilik tanıtım videosu ile yetinmek zorundayız sanırım….

 

You May Also Like

About the Author: t4h4bx