Vizesiz Orta Amerika Ülkeleri

Pasaportumuz var fakat bildiğiniz gibi her ülkeye kolayca vize alıp gitmek mümkün olmuyor. Ayrıca zor da olsa vize aldığımız bu ülkeler hem o kadar güzel hem de o kadar ucuz olmayabilir. Vizesiz ve eğlenceli bir seyahat sizin de hakkınız. İşte bu yüzden biz de küçük bir liste hazırlayalım istedik:

dominik-cumhuriyetiDominik Cumhuriyeti:

Doğal güzellikleriyle ünlü bu güzel ülke aslında her mevsim güzel. Ama yaz sonu fırtınalar çıkabiliyor. Her zaman açık olan plajlarıyla yazı beklemeden ziyaret edebileceğiniz ülkelerden birisi…

 

antigua-barbuda-sunsetAntigua ve Barbuda:

Karayip Denizi’nin doğusunda bulunan ve ülkeye ismini veren adalar… Başkent Antigua. Resmi dil İngilizce ve iletişim bu yüzden çok kolay. Kasım ve aralık ayları dışında pek yağış almıyor.

 

bahamalarBahamalar:

Zaten gerek sosyal medya gerek tv ve diğer mecmualardan bolca duyduğumuz adalardan oluşan bir ülke. Orjinal dilinde “sığ deniz” anlamına geldiği için deniz keyfinin bir başka olduğunu tahmin etmek çok da güç değil.

 

 

barbados-sahilBarbados:

Karayip Korsanları filminden fırlamış bir isim gibi görünse de bir gerçek güzellik Barbados. Tipik tropik iklimi sayesinde bolca yağış aldığını düşünürsek en güzel ziyaret aylarının ocak-mayıs arası olduğu söyleniyor. “Nasıl olur, bizim buralarda kış ayları bunlar!” demeyin yarım küre farkı olduğunu ve mevsim farklarının olduğunu hatırlayın derim. Ayrıca ünlü şarkıcı Rihanna da sık sık buraları ziyaret ediyormuş diyorlar, benden söylemesi…

kosta-rika-selaleSon olarak da Kosta Rika:

Aslında bir sürü ülke sayasım geliyor. Hepsine gittiğimi düşünmeyin sakın, keşke öyle olsa. Bunlar duyduğumuz, izlediğimiz, dinlediğimiz ve araştırdığımız ülkeler. Bunlardan sonuncusu da Kosta Rika. İspanyolcada “zengin sahil” ismi parasal zenginlikten değil doğal güzelliklerinden efendime söyleyim sahillerinin bolluğundan gelme.

 

 

About the Author: t4h4bx