Facebook Impressum Neymiş Ki?

facebook-impressumUzun zamandır ilgilenmediğim Facebook sayfamın hakkında sekmesini kurcalarken yeni yeni şeyler eklendiğini farketmemle başladı her şey… İlgi alanları, kısa açıklama yok biyografi falan derken birden  Facebook impressum kısmını görüverdim. Sonra dedim ki neden benim sayfamın da bir impressumu olmasın. Tabi sonra hemen yazıverdim falan filan….Uzun lafın kısası nedir bu impressum olayı şimdi ona bakalım:

Impressum aslında yayıncının (yani sayfa sahibinin de diyebiliriz ) künyesi. Yayıncı buradan kendi hakkında, faaliyetleri hakkında bilgi vermelidir ki biz de bilelim bu adamın amacı ne, ne iş yapar buralarda.

Aslında Facebook da olayı şöyle açıklamış: “Belirli ülkelerdeki kişiler veya kuruluşlar tarafından yönetilen Sayfaların, yayıncıları hakkında bilgi verme zorunlulukları vardır. Buna Yayıncı Bilgisi denir. Sayfanızın temsil ettiği kuruluş türüne bağlı olarak Sayfanıza bazı bilgiler eklemeniz gerekebilir. Eklemeniz gereken bilgileri öğrenmek için lütfen yerel yasalarınızı inceleyin.”

Anlayacağınız olay bundan ibaret. Tabi bizim yasalarımızda bununla ilgili direkt olarak bir madde olup olmadığını bilmiyorum. Ama güzel doldurulmuş bir impressum kısmı olan bir sayfanın da gayet kaliteli duracağına inanıyorum.

You May Also Like

About the Author: t4h4bx