Sitenize Google Harita Ekranı Nasıl Yerleştirilir

Bir web siteniz var ve sitenizin iletişim-ulaşım bölümüne google haritalardan canlı bir harita yerleştirmek istiyorsunuz. Aslında çok zor olmayan bu güzelliği bir kaç adımda halledebilirsiniz.

Biliyoruz ki artık akıllı telefonlar hayatımıza iyice yerleşti. Navigasyonlar, online haritalarla dolu bir dünyada siz de canlı harita kullanmak istersiniz. Daha geçtiğimiz haftasonu bu güzelliğin nimetlerinden yararlanan birisi olarak siz de müşterilerinize-ziyaretçilerinize bu güzel kolaylığı sunabilirsiniz. Başlıyoruz.

  • Önce https://maps.google.com/ adresine gidiyoruz. ( Google aramasında “maps” ya da “haritalar” şeklinde yazmanız da yeterli.)
  • Sonraki adımda adresinizi harita üzerinde bularak üzerine sağ tıklayıp çıkacak menüdeki en üstterki “Buradan başka bir noktaya yol tarifi” seçeneğini tıklıyoruz.
  • Şimdi ise sayfanın üst solunda bulunan bağlantı linkine tıklıyoruz. ( ∞ işaretine benzeyen buton )
  • Ve en son adımda ise çıkan küçük penceredeki <iframe ile başlayan kodu alıp sitenize kod olarak ekliyorsunuz. İşlemler bu kadar basit.

Artık kodu eklediğiniz yerde şuna benzeyen bir pencere elde edeceksiniz. İşte buna google yerleşik harita diyor ve özelleştirebilmenize olanak sağlıyor.

Daha Büyük Görüntüle

Kodu aldığınız küçük pencerede “yerleşik haritayı özelleştirin ve önizleyin” linkine tıklayarak da yerleşik haritanızı ister küçük ister büyük, ister uydu ister harita görünümü şeklinde oluşturabilirsiniz.

You May Also Like

About the Author: t4h4bx