Windows 8 Başlat Menüsü Ekleme

Kullanım alışkanlıkları olarak Windows XP modunda yaşarken birden Windows 7’ye ve hemen ardından da Windows 8’e geçiş yaptık. Her ne kadar Windows 7’de ben ısrar etsem de, yeni aldığım tabletimde Windows 8 yüklü olunca ona da alışmak zorunda kaldım açıkcası. İlk başta herşey çok güzel giderken “Başlat” menüsü olmayınca biraz garip hissetmeye başladım doğrusu. Durum böyle olunca da ne kadar dirensem de sonunda bir “Başlat” butonu yükleme gereği duydum.

Sol altta görmeye alışkın olduğumuz bu zımbırtı maalesef Windows 8’de yok. Ancak sonradan kendiniz çeşitli programlar vasıtasıyla bunu yüklemek zorunda kalıyorsunuz. Durum böyle olunca da bize de söyleyecek şeyler düşüyor.

Windows 8’e başlat butonu ve menüsü ekleme gereği hissediyorsanız size bir tavsiyede bulunabilirim. Programın ismi:  StartW8

download.com sunucularından programı indirmek isterseniz http://download.cnet.com/StartW8/3000-2072_4-75812800.html linkini kullanabilirsiniz. Her ne kadar o eski alışkanlıklarımıza uygun bir çalışması olmasa da başlat menüsü tutkunları için işe yarayacak bir program. Ayrıca Windows mağazadan da StartW8 diye aratarak programa ulaşabilirsiniz.

You May Also Like

About the Author: t4h4bx