Pts. Ara 9th, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

En İyi E-Posta Programı Thunderbird

1 min read

thunderbird-mail

Gerek gmail gerekse hotmail mail hesaplarımı aynı anda kullanabilmek için teker teker sitelere girip çıkmak kolay aslında. Ama durum işyeri olunca işler karışıyor tabi. Oturum açma hataları, tekrar şifre kullanıcı adı girmek, bir sayfadan diğerine atlamak falan yorulmaya gerek yok diyerek program denemelerine başladım.

Aslında çok fazla e-posta istemci programı olmasa da piyasada, olanları deneyerek en uygununu bulmaya çalıştım. En kullanışlısı ise Thunderbird çıktı diyebilirim.

Mail hesaplarınızı otomatik olarak algılayıp ayarlarını gerçekleştiren program, ayrıca elle manual de ayarlama yapmaya izin veriyor. Bu sayede gmail,yahoo,hotmail gibi postaların yanı sıra kendi sunucunuzdaki pop3 ya da imap postaları da tek bir yerden kontrol edebilirsiniz.

Yeni nesil tarayıcılardaki sekme anlayışı, bu programda da aynen devam ediyor. Görünümünü özelleştirme konusunda fazla seçenek vermese de eklentilerle bu eksiği kapatabiliyorsunuz.

Özellikle tray icon küçültme eklentisini tavsiye ederim. Bahsettiğim “Minimize to tray revived” eklentisi. Araçlar/ Eklentiler kısmından arama yapıp kurabileceğiniz bir eklenti.

Bir de programı bilgisayar açılışında çalıştırmak için “Başlangıç” bölümüne bir simge kopyalarsanız süper olur.

Programı indirmek ve incelemek için resmi sitesi:  http://www.mozilla.org/tr/thunderbird/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.