Logitech Klavye Mouse Set M325 K360

Uzun zamandır kullandığım Logitech mouse bozulunca yeni bir fare avına çıktım. Tabi 50 TL lik eski faremin kıymetini de ancak o zaman fark ettim. Çünkü hem lazer hem kablosuz hem de şarjı uzun süre dayanan bir üründü.

Yeni arayışım boyunca tabi ki sadece logitech ürünlerine baktım. Bunların içinde en mantıklı görünen M325 + K360 klavye fare setini aldım. Evet şimdi biraz ürünlerden bahsedelim:

M325 Fare

  • 4 yönlü hassas tekerlek.
  • Unifying alıcı.
  • 18 ay pil ömrü.
  • Küçük ama konforlu tasarım.
K360 Klavye
  • Küçük ve kompak tasarım.
  • Hassas tuşlar.
  • Uzun pil ömrü.
  • Medya ve ses kısayolları.
  • Çok özellikli Fn tuşları

Kısaca böyle özellikler. Tabi teknik ayrıntılara da bir göz atmak lazım:

Klavye için:  http://www.logitech.com/tr-tr/product/keyboard-k360?crid=1114

Mouse için: http://www.logitech.com/tr-tr/product/wireless-mouse-M325?crid=7

 

Evet teknik ayrıntı kısmını da geçtikten sonra asıl önemli kısım olan kullanışlılık:

Klavyeden bahsetmek gerekirse tuşları normal klavyelerden biraz küçük olduğu için alışmak zaman alabilir. Ama kesinlikle çok rahat. Küçük olması sebebiyle masanızda az yer kaplaması güzel. Ses açma kapama ve medya oynatıcı kontrol tuşları kullanışlı. Yön tuşları biraz daha ufak. Eğer yön tuşları ile çok işiniz oluyorsa biraz daha düşünün derim. Üzerinde on/off butonu var. Bu sayede istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Unifying alıcı dediğimiz küçük alıcı ile çalışıyor. Çoğu kablosuz klavyelerin tersine Casp Lock uyarı ışığı mevcut.

 

 

Fare ise daha çok taşınabilir cihazlar için olan küçüklerden gibi duruyor. Fakat şahsen masaüstü bilgisayarda kullandığım halde iş gördüğünü söyleyebilirim. Kibar ve avuç içinde çok rahat bir kullanım sağlıyor. Lazer değil ama logitech gelişmiş izleme teknolojisi sayesinde lazeri aratmıyor. 1 pil ile çalışması güzel. Yumuşak yan yüzeylere sahip. 4 yönlü tekerlerk ile sorunsuz kontrol. Tekerlek gayet hassas ve yumuşak.

 

 

Bu ikili seti ilk kullanmaya başladığımda şöyle bir durumla karşılaştım: Klavye ve mouse için ayrı ayrı alıcıları taktım. 2 farklı usb yuvası ve 2 farklı alıcı. Fare biraz kontrol dışı çalışmaya başlayınca hemen unifying özelliği için bir adım atarak yazılımı indirim. Ve alıcı sayısını teke düşürerek hem usb yuvası kullanımını düşürdüm. Hem de fare şu anda daha iyi çalışıyor. Siz de buna benzer bir problemde hemen http://www.logitech.com/tr-tr/promotions/6072  adresinden unifying yazılımını indirerek kurulumu gerçekleştirin. Bu sayede hem tek usb ile 2 cihaz çalıştıracak hem de daha doğru konumlama yapan bir fareye sahip olacaksınız.

 

 

You May Also Like

About the Author: t4h4bx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir