Paz. Eki 20th, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

2013 de Gelmiş Bile…

2 min read

Son günlerde içtiğim yüzlerce şekersiz ya da az şekerli çayın üstüne, intikam alırcasına dadandığım kadayıfımı bitirdim. Üstüne su ihtiyacı olarak genelde kullandığım sade sodam ve yanında sigara keyfi yaparken yeni yıla girmek gibisi olmaz herhalde. Aslında yarım saat öncesine kadar çılgınlar gibi Play Station oynarken yeni yıla girmek daha iyi olacaktı ama o kadar da vurdumduymazlığı abartmamak gerek diye düşündüm.

Sonra oradan bir mesaj: “Son 10 dakika”… Ben aynı vurdumduymazlıkla cevapladım: ” Neye Ahmet?” O da sıkılmadan söyleyiverdi hemen: “Yeni yıla….” Ben devam ettim ve beklediği pası bulan golü atacak futbolcu edasıyla: ” Kafana takma Ahmet, geçer….”

Umutsuzluk değil aslında bu ya da vurdumduymazlık. Bu sadece bir alışkanlık olsa gerek. Çünkü geleceğe dair umutlarım var aslında. Çünkü kafamda soru işaretleri var. Aslında 2013ten beklentilerim de var. Mesela motorlu taşıtlar vergisine zaman olmaz diye umuyorum. Akaryakıtta zamsız bir kış da güzel olur. Kısa marlboro 8 TL olarak kalsa fena mı olur…. Çok maddiyata daldım galiba. Giderek sayıları azalan komodo ejderlerinin sayısında bir artış olsun diyorum. Güney kutbundaki erime hızının düşmesini bekliyorum. Dağımıza taşımıza biraz daha kar yağsa haftasonları daha bir beyaz geçecek….

Buradan 2013’e girmiş olmanın sevinci ile yazarken 20.12.2012 ya da 12.12.12 tarihlerini kaçıranlara da bir parça gönderelim: 11.12.13 var. Onu bari kaçırmayın…. İyi seneler…..Cingıl bels, cingıl bels, cingıl ol dı veys….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.