Cum. Eki 18th, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Güçlü Olmak Mı?

2 min read

Güçlü olmak çok mu zordur bu hayatta? Ya da güçlü durabilmek sana yüklenenler karşısında. Dim dik ayakta durabilmeye çalışmak. Bunun için çaba sarfetmek. Ya da en iyisi kendini salıvermek kulaklarında güzel bir şarkının solo kısmı varken. Sonra usul usul yeniden başlayan sözleri dinleyerek ayağa kalkmaya çalışmak. Herşeyi boşver sen kendinle güçlüsün diyebilmek midir hayatta kalmak?

Sorular sorup duruyorum kendime yine. Cevabını bilmeden, belki de en önemlisi bilme gereği hissetmeden yaşama tutunmak safca en iyisidir. Unutmaya çalışıyorum bazen de. Kendimi su üstünde yüzen bir yaprağa benzeterek. Usulca kayıp gidiyorum bata çıka. Bazen ıslanıyorum dalgaların hırçınlığında, bazen de güneşlenip kuruyorum sararsam da. Sigaramdan derin bir nefes daha çekiyorum.

Huysuz bir adam oldum sanki. Yüzüm asık, kafam bulanık. Seni düşünürüm sadece, acaba ne yapar şimdi diye. Deliririm elimden bir şey gelmez. Bu deli gönül bir ele hasret sadece. Uzansam sadece tutar mı yoksa sarılır bırakmaz mı diye düşünmek yoruyor beni. Güvercinim demek de istemem sana. Belki kanatlanıp uçmaya kalkışırsın diye. Uçanlar kanat çırptıkça havalanır. Uzaklaşır.Geri yere konacağın kesindir bilirim ama rüzgarlar alır götürür seni uzaklara. Sadece seyrederim uçuşunu. Rüzgar yüzüme vurdukça kanatlarını hissederim tenimde.

Dik durmak yoruyor beni dedim. Bu rüzgarlar beni yıkacak gibi. Yine içimden geliyor kendimi salıvermek yere. Ben yeşilliklere aşığım, sarıp sarmalar beni çünkü. Tek isteğimdir uçmadan ait olduğum yerde, yerde seninle olmak. Ne sen buraya aitsin ne de ben göklere aitim. Bırak kanatlarından aşağı süzüleyim. Belki çakılırım belki yavaşça konuveririm yer yüzüne. Sen beni düşünme hiç, çırp kanatlarını özgürce. Şimdi uzaklardasın ya, gözünde küçücük bir taneyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.