2012 Amatör Telsiz Sınavı Başvurusu İçin Son 3 Gün

Evet ben de amatör telsiz yolunda ilk adımımı attım ve başvurumu yaptım. 2012 Amatör Telsizcilik Sınavı Birinci Dönem 10 Haziran Pazar günü yapılacak. Eğer amatör telsiz lisansı almak istiyorsanız başvuru tarihi bitmeden ister posta yoluyla isterseniz e-devlet yoluyla başvurunuzu yapabilirsiniz. Normal sınav ücreti 40 TL. Başvurunuzu yaptıktan sonra kimlik numaranızla Vakıfbank şubelerinden ödeme yapabiliyorsunuz.

KEGM yani Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sınavla ilgili resmi duyuru ve diğer bilgiler için KEGM sitesi

 
2012 Yılının Amatör Telsizcilik Sınavının birincisi 10 Haziran 2012 Pazar günü yapılacaktır.
AMATÖR TELSİZCİLİK SORU BANKASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.
A- AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI BAŞVURU KOŞULLARI;
-Sınavın kesin saati, Sınavın yapılacağı yer ve salon adresleri sınavın yapılacağı tarihten en az 10 gün önce KEGM Web sayfasından duyurulacaktır.
B- Sınavın yapılacağı iller:
Amatör Telsizcilik sınavına katılmak isteyen adaylar başvurularında (posta veya (KEGM Web Sayfası üzerinden/ e-devlet kapısından) sınava katılmak istedikleri ili 13 Nisan 2012 tarihine kadar istatistik amaçlı belirtecekler. Bu tarihte başvurular değerlendirilerek, 10 Haziran 2012 Pazar günü sınav yapılacak yerleri belirlenerek, KEGM Web sayfasından duyurulacaktır.
C- Sınav başvuru koşulları;
-Amatör Telsizcilik Sınavını Yapma ve Belgelendirme Yönetmeliğinin 12 nci Maddesine göre;
MADDE 12 (1) Amatör telsizcilik sınavı için başvuruda bulunacakların on iki yaşından büyük ve temyiz kudretine sahip olması zorunludur.
(2) Sınav başvuruları sınav tarihinden on iş günü öncesine kadar kabul edilir. Müracaatçılar A/B sınıfı veya C Sınıfı amatör telsizcilik belgesinden biri için sınav tercihi yaparlar.
(3) Amatör Telsizcilik Sınav başvuruları KEGM Web sayfası üzerinden/e-devlet kapısından elektronik ortamda (On Line Başvuru İçin Tıklayınız) yapılabileceği gibi, adayların KEGM Web sayfasından temin edecekleri başvuru formlarını doldurarak şahsen veya posta (posta ile başvuru formu için Tıklayınız) yoluyla da yapabilirler.
(4) KEGM’e başvuru formunun teslim edildiği ya da ulaştığı tarih başvuru tarihi olarak kabul edilir. Posta veya dernekler aracılığıyla yapılan müracaatlarda yaşanan gecikmeler kabul edilmez.
(5) Müracaatçılar, sınava girecekleri yer olarak başvuru formunda belirtilen bölgelerden birini tercih ederler.
(6) Başvuruların değerlendirilmesi neticesinde sınava girme hakkı kazanan adaylara sınav giriş belgesi verilir ve sınava girme hakkı kazanan adayların listesi KEGM web sayfasında ilan edilir. Kabul edilmeyen başvurular gerekçeleri ile müracaatçılara bildirilir.
-Amatör Telsizcilik Sınavını Yapma ve Belge Verilmesi Hizmeti Yönetmeliğinin 16 ncı Maddesinin, 8 nci bendine göre Haberleşme, Elektrik, Elektronik ve Fizik dallarından birinden en az lisans düzeyinde yüksek öğrenim görmüş olan adaylar, teknik konulardan sınava tabi tutulmazlar.
-Yukarıda belirtilen bölümlerden birisini bitiren adaylar sınav başvuru formu ekinde bunu belgelemeleri gerekmektedir. KEGM Web sayfası üzerinden/e-devlet kapısından elektronik ortamda olan müracaatlarda belge, Scanner’dan taratılarak Web sayfasından, posta ile müracaatlarda ise adrese gönderilecektir.
-KEGM Web sayfası üzerinden/e-devlet kapısından elektronik ortamda başvuru yapan adaylar vesikalık resimlerini Scanner’dan taratarak, Posta yolu ile sınav başvurusu yapan adaylar ise bir adet vesikalık resimlerini adrese göndereceklerdir.
-KEGM Web sayfası üzerinden/e-devlet kapısından elektronik ortamda başvuru yapan adaylar ön kayıt işleminiz tamamlanmıştır. İbaresinden sonra, sınav giriş ücretini TC kimlik numarası ile vakıflar bankası şubelerinden herhangi birine yatıracaklar. Ve bu işlemden sonra adaylara sınav başvurularının Kabul veya Ret edildiğine dair e mail ve/veya SMS ile bilgi mesajı gönderilecektir. Posta ile müracaat edecek adaylar ise KEGM Web sayfasından temin edecekleri başvuru formunu doldurmaları, söz konusu formu postaya vermeden önce sınav giriş ücretini ödemek için, KEGM ile irtibat kurarak kayıt numarası almaları ve herhangi bir Vakıflar Bankası şubesine TC kimlik numarasını belirterek, sınava giriş ücretini ödemeleri, başvuru formu ile ödendi makbuzunu birlikte adrese göndermeleri gerekmektedir.
-Sınav giriş ücreti öğrenci ve engelliler için 20 TL
-Şehit eş ve çocukları ile gazi, eş ve çocukları sınav ücretinden muaftır.
-Diğer adaylar için sınav giriş ücreti 40 TL dır.Not: Şehit eşi ve çocukları, Gazi, eşi ve çocukları ile engelli ve öğrenciler durumlarını belirten belgeleri Elektronik ortamda yapılan müracaatlarda Scanner’dan taratılarak KEGM Web üzerinden/e-devlet kapısından , posta ile yapılan müracaatlarda ise adrese göndereceklerdir.
ADRES;
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Telsiz İşletme Müdürlüğü DHMİ Atatürk Hava Limanı E Kapısı 34 630 Sefaköy/İSTANBUL
İRTİBAT BİLGİLERİ;
TEL: 0212 580 98 98 (133) / 0212 334 45 00 (5133)
FAX: 0212 579 76 25
E-MAİL: amatortelsiz@kiyiemniyeti.gov.tr

You May Also Like

About the Author: t4h4bx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir