Çar. Nis 8th, 2020

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Eurovision 2012 Şarkımız Can Bonomo İle Love Me Back

2 min read

Eurovision hakkında artık konuşmayacağım diye kendime söz verip duruyorum. Ama söylemezsem içimde kalacak. İçimde kalacağına siz okuyun alın 🙂

Can Bonomo, yahudi şarkıcımız.. Evet aslında az çok bilenler tarafından ilk akla gelen müziği ya da yaptıklarından ziyade yahudi olması sanırım. (Yahudi biliyoruz kendisini, değilse üstüne alınmasın 😀 )

Giyim tarzı olarak fazlasıyla belirtiyor kimliğini. Aslında bir sıkıntı yok. Ama iş Türkiye’yi temsile gelince işler değişiyor bence. İngilizce şarkı olayında her dönem bir şekilde tartışmalar yapıldı, yapılıyor ve yapılacak. Ama iş artık bir de dini boyuta geçti sanırım. Taktığı şapkalarla, giyim kuşamıyla tam bir yahudi görünümlü Can Bonomo, halkının çoğunluğu müslüman olan bir ülkeyi temsil edecek… İşte bu biraz garip geliyor.

Kimsenin dinine söyleyecek bir şeyim yok. Etnik kökenine de. kaldı ki bize düşman olan bir kökene dayalı ermeni sanatçılar da var çok sevdiğim. Ama iş bizi temsile gelince, böyle bastırılmış bir şekil içerisinde temsile karşıyım. Bu da böyle biline.

Şimdi diyeceksiniz, “bak sen de önce dini kimliğini öne sürdün”. Ben dini kimliğini öne sürmekten çok bu dayatma neden onu merak ediyorum. Müziğe gelince, tarz olarak farklı ama anadolu ezgileri de içeriyor bir yerde. Güzel farklı bir yaklaşım. Tebrik etmek lazım ama… Ama keşke biraz daha farklı bir tarz olsaydı, yani çok çok çok klasik bir can bonomo şarkısı duruyor önümüzde sadece. Bir başka şarkısını alıp koysak bir şey farketmeyecek gibi sanki.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.