Yeni Yıl Geldi Diye Sevinme, O da Eskiyecek!

Öncelikle herkesin yeni yılın kutlu olsun.  Sonra ise…

Yeni yıl heyecanı hiç sarmadığı için beni dallandırıp budaklandırıp bir sürü şey söylemeye çalışmayacağım aslında. Ama diyecek bir kaç sözüm vardır elbette benim de. Herkesin olduğu gibi benim de yeni yıldan beklentilerim var. Say say kocaman bir liste olur belki de. Ama işi biraz daha basite indirgeyip gerçekçi bir yaklaşımla şunu diyebiliriz ki: Sadece tarih hanesinde yazan sayılar değişecek. Ne noel baba gelecek, ne yarın sabah çok mutlu ya da çok zengin olacaksınız, ne istediğiniz kişi sizinle olacak birden, ne melekler saracak dört bir yanınızı, ayran içip ayrı düşütüğünüz sizi bulacak ne de bla bla bla….

Gavur icadı demiyorum noel olarlarına. Bırakın kutlayan kutlasın. Yeni yıldan beklentilerinize de törpü olmuyorum. Bırakın hayal kuran kursun. Ben mi? Ben oturup oyun oynamayı, biraz ice tea şeftali içip yanına da sigara tüttürmeyi, ve en güzeli de yeni yılın ilk dakikalarında saate bir bakıp ” aa, yeni yıl gelmiş de geçmiş bile lan, neyse bi daha ki seneye…” şeklinde bir tepki göstermeyi planlıyorum.

Her ne kadar umursamazlık göstersem de yine de umut edecek şeylerimiz var hayattan. Bu yıl da olsa olur bir dahaki yıl da. İlle de yeni yıl demiyoruz yani. Gelelim yeni yıldan bekletilerimize…

Yaşayacağımız bu ve sonraki yeni yıllardan beklentilerimiz şunlar: Mutluluk, huzur, sadakat başta olmak üzere,çok isteyenlere para, hastalara şifa, ölecekelere iman, ölmeyeceklere de iman 🙂 insanlıktan çıkanalara birazcık insanlık, ayılara biraz empati yeteneği, noel baba bekleyen çocuklara biraz oyuncak, hayattan kopanlara mustafa sandaldan bu gece kopmam lazım şarkısı, yalnız yeni yıla girmek zorunda kalanlara ibrahim tatlısesden bu da geçer şarkısı, öfkeyle kalkıp zararla oturanlara sabır, bir şeyler için ümit besleyenelere hazır büyümüş ümit, hatasını anlayanlara da sonuza kadar mutluluk, ve en son olarak da herkes için barış….

You May Also Like

About the Author: t4h4bx

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir