Pts. Ağu 19th, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Dik Oyna!

1 min read

Sen hiç dik oynadın mı acaba? Dimdik durabildin mi esen rüzgara karşı? İlle de karşı koy demiyorum sana. Dik oynamak demek ille de inat etmek, sonuna kadar gitmek değildir belki de. Sadece dik yürüyebilmektir bazen. Bazen de hiç yalan söylemeden yaşayabilmektir. Ve en önemlisi dik oynamak demek korkmadan, utanmadan, sıkılmadan konuşabilmektir.

Tek başına kaldığında düşündün mü hiç acaba? Yoksa sen de sadece mutluluk istediğini söyleyip huzursuzluk peşinde koşanlardan mısın? Bu kadar soru yeter bence. Ben anlatayım kim olduğunu ey vatandaş. Vatandaşlar desem daha doğru olacak.

Ey vatandaşlar, sizedir bütün bu sözlerim. Bu zamana kadar hep karşınızdakilere güvenilmek istediniz ama yalan söylediniz. Güvenmek dediniz ama açık söze kapalı zarf içinde not bıraktınız. Deniz dediniz ama boğulmaktan korktunuz. Rüzgar dediniz soğuktan ürktünüz. Arkanızı dönmek istemediniz görülecek bir tarafınızı bırakmadınız. Huzur istediniz mutluluk istediniz ama hiç veremediniz. İşte buna karşı dik oynayanlar benim gözümde birer insandır. Yaşayan canlı kanlı birer insan. Tanıdığım insanlar var. Çok iyi insanlar. Sürekli dik oynamayı başarabilmiş insanlar. Sesinizi duymasam da yüzünüzü görmesem de yanınızdayım her daim. Beni böyle bilin. Ve dik oynamaya devam edin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.