Pts. Oca 27th, 2020

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Steve Jobs'ın Ardından

2 min read

Apple’ı Apple yapan adam Steve Jobs yakalandığı kanser hastalığına yenik düştü. Uzun süre tedavi gören dahi adam, geçtiğimiz günlerde de şirketteki işinden ayrılmıştı.

Hatta Steve Jobs gittikten sonra Apple’ın eski gücünü yitireceği de konuşulanlar arasındaydı.  24 Şubat 1955 doğumlu Steve Jobs, 5 Ekim  2011’de 56 yaşındayken öldü.

Steve Jobs Apple’ın kurucu ortağı, yönetim kurulu başkanı öldü fakat öldükten sonra tartışmalar anlamsız yerlere doğru gidiyor. Gerek facebookta gerek sözlüklerde gerekse forum sitelerinde gereksiz bir tartışma var. Kimi diyor Allah rahmet eylesin, kimisi diyor kapitalist, kimi diyor dahi falan değil sadece iyi bir pazarlamacı…  Benim düşüncelerim ise ne adamın teknik bilgisi ne pazarlama gücüyle alakalı…

Şirketiniz çok saygı duyulan ve tamamen gerçek anlamda bir marka olmuş olan ender şirketlerden birisi. Bütün niteliklerinin ötesinde bir güven duygusu besleniyor. Fanlarınız var ve sizin ürünlerinize kendilerine güvendikleri kadar güveniyorlar. Herşeyden önce böyle bir adamın böyle bir çalışma ortamında hataya yer yok. Sen -ya da şirket de diyebiliriz- yeni bir ürün tanıtıyorsun ve tamamen beklentiler şu şekilde: Yenilikler, tamamen çalışması garanti bir ürün, bütün beklentileri tam anlamıyla karşılayacak bir alet edevat. Şimdi bu beklentilerin içerisinde çıkıp bütün dünyaya sunum yapıyorsun ve ufak bir hata durumunda şirkretinin marka değerini ve de kendini yok etme olasılığın var.

Böyle bir adama her zaman rastlanmaz. Böyle bir markaya da. Bunu biz yaptık deyip, herşeyini sıfırdan yaptıkları ürünleri pazarlamak her babayiğidin harcı değil. Yiğidi öldürün ama hakkını yemeyin.. Elvada Steve Jobs…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.