Paz. Eyl 22nd, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

FaceBook CityVille Nasıl Oynanır?

3 min read

Daha önceden de Facebook Farmville oyunu hakkında bir yazı yazmıştım. O zamanlar çok oynanan oyunun yerini şimdilerde CityVille aldı. Sadece tarla ekip biçmekten daha çok komple bir şehir yönetmeye çalıştığımız CityVille oyunu da facebook manyaklığı yapan bir oyun. Sadece tarla ekip biçmeyip evlerden, binalardan kira topluyoruz. Mağaza açıp ürün satıyoruz. Tarlalardan, fabrikadan mağazalarımıza ürün tedarik ediyoruz. Şimdi biraz daha detaylı bir anlatım yapalım…

Oyundaki amacımız:

Amacımız daha fazla para kazanarak şehrimizi daha da geliştirmek. Geliştikçe level atlayarak yeni şeyler ekleme imkanı buluyoruz.

Para kazanma:

Değişik para kazanma yolları var. Yaptığınız evlerden para kazanabilirsiniz. Bunlar için kurduğunuz ev türüne göre saatlik ya da günlük kiraları topluyorsunuz. Bunun dışında mağaza ya da bayilik sahibi iseniz buralarda ürün satarak para kazanabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız işe göre oyunda bonus para kazanabiliyorsunuz.

Mağazalarda satılan ürünleri tedarik etme:

Mağazada ürün satışı yaptıkça yerine yenilerini yollamanız gerek. Bunun için fabrika kurarak ürün üretebilirsiniz. Ya da daha basit olarak tarlalara domates, biber falan ekerek ürün üretimi yapabilirsiniz.

Nüfus artırma ve daha fazla ev kurma:

Başlangıçta istediğiniz kadar ev dikip hemen mega bir kent olamıyorsunuz. Nüfus sınırı var. Nüfus sınırına ulaştığınızda daha fazla ev dikebilmek için hizmet binaları dikmeniz gerek. Yani belediye binası, hastane, nikah salonu gibi binalar. Böylece nüfus limitiniz artacak. Daha fazla konut yaparak daha fazla kira gelirine sahip olacaksınız.

İş yapma ve enerji:

Oyunda bütün bu işleri yaparken enerji kullanacaksınız. Bu enerji de başlangıçta düşük seviye olacaktır. Her 5 dakikada bir enerji gelecek size. Seviyenize göre sahip olabileceğiniz en fazla enerji miktarı artacaktır. Siz bir bina dikerken ya da kira toplarken bu enerjiyi kullanacaksınız.

Seviye atlama ve tecrübe:

Yaptığınız işe göre size tecrübe puanı gelecektir. Bu tecrübe puanlarını biriktirerek bir sonraki seviyeye atlayacaksınız. Ve daha yeni yeni şeyler ekelenecek oyuna. Tabi para vererek bu yeniliklerden faydalanacaksınız.

Görevler:

Oyunda görevler de bulunuyor. Ekranın sol tarafındaki görev simgelerindeki görevleri gerçekleştirirseniz hediyeler kazanacaksınız. İşte oyunun facebook adresi:   http://apps.facebook.com/cityville/

Komşular:

Ekranın altında komşu olarak arkadaşlarınız çıkacak. Her gün onların şehirlerini ziyaret edin. Bonus kazanın. Onların şehirlerindeki işlere yardım edin.

Hizmet binaları ve çalışanları:

Hizmet binalarının nüfus limitini artırmaya yardım ettiğini söylemiştik. Hem de kira toplayabilirsiniz hizmet binalarından. Ama hizmet binalarının çalışabilmesi için çalışanlara ihtiyaç vardı. Ya oyun için yeşil cityville paralarından kullanarak çalışan ekleyeceksiniz. Ya da arkadaşlarınıza istek göndererek onları hizmet binalarınızda işe alacaksınız.

Unutmayın oyunda topladığınız kiraları veya tecrübe puanlarını fare imlecinizle üstüne gelerek toplayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.