3 Hafta Sonra Yeniden Çarşı…

Çarşı izni denilen şeyin nasıl olduğunu unutmuşum. Ama en çok koyan 3 hafta sonra çarşıya çıkarken bizi saat 11.30 da bırakmaları. Saat 17.00 ise geri dönüş. Aslında girip çıkmaya bile değmez desem de denetleme öncesi olduğu için bir daha çıkamama korkusu var.

Denetlemeler yaklaşırken spor takımı ve yanaşık düzen takımlarında olmadığım için fiziksel yorgunluk hissetmiyorum. Onun yerine şu sloganla günde 4 saat nöbete devam: Nöbet tut huzur bul… Denetlemelerde elenmesem atış takımında olacağım. 200 metreden atışlar en zevkli olanı. Tavsiye edilir.

Zaman kısıtlı olduğu için pek yazacak bişi yok aslında. Şafak da azaldı zaten. 70 falan. Yarısını geçtik çok şükür. Mayıs 18’de çıkacam sanırım. O zamana kadar da böyle kısa kısa yazılara devam ederim herhalde. Aslında yazacak ve de birilerine anlatacak çok şey var ama zaman yok.

Bir yanda herşeyi silip yeniden başlamak bir yanda eskide çakılı kalmak. Kafayı yedim gibi. Zaten bizim bölüğe de akıllı adamı vermiyorlar. Yeni gelenlerin seçmelerinde kendi kendine gülen bir askere komutan soruyor: niye gülüyorsun. Cevap: gülme geldi komutanım hahaha. Komutan: yazın bunu muhafıza…

İşte fotoğrafta muhafızlar. Yani biz. Muhafız 5-5…

You May Also Like

About the Author: t4h4bx

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir