Cts. Ağu 17th, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Askerlik Devam…

1 min read

Askere gittim gideli bir şey yazamadığımın farkındayım. Ama burada işler o kadar kolay değil. Acemi birliğinde zaten çarşı yüzü görmedik. 1 ay geçip de yemin töreni olduktan sonra 2 günlük evci yat izninde ise, çok uzak kaldığımız sivil hayatı yeniden tanımaya çalıştık. Sonra poşet olarak gittiğimiz usta birliğimizde ise yeni görevlerle şafak nasıl geçiyor anlamadık.

Herşeyden öte çarşı izni 2 haftada bir olunca, internete falan fazla bir süre ayıramıyor insan. Biraz gezme, biraz ihtiyaçları giderme falan filan derken akşam oluyor. O 2 haftada bir çarşının sabahında da bir güzel iş yaptırıyorlar insana. Çarşıya çıkacağına pişman ediyorlar.

Şimdilik görevim eğitim yazıcılığı. Evrak işleriyle falan uğraşıyorum. Spor falan yaptığım yok. Geceleri ise 2 saat nöbet. Çelik yelek, g3 tüfek, 2 dolu şarjor, kompozit başlık. Yaklaşık 20 kg yükle her gece 2 saat nöbet tutmanın dışında bir zorluk yaşadığımı söyleyemem.

Ocak ayını boş geçtiğimin farkındayım. Ama not aldığım anıları zaman bulunca aktaracağım size de. Tabi bana ne senin askerliğinden diyenler olsa da inadına yazacağım ulen…

Tekrar yazana dek elveda….

2 thoughts on “Askerlik Devam…

  1. Dinlemek isterim,herkesçe yaygın bir kanı olan ‘üfff askerlik anısı mı sabaha kadar bitmez’ der. Ama ben çok severim askerlik anılarını dinlemeyi,çünkü bana insanlar hakkında istediğim bilgiler verir,orada sadece birkaç şehirden değil tüm Türkiye farklı mizaçlarda insanların komik,tuhaf,acılı anılarında;aslında hayatı biraz daha yakından tanıma fırsatı bulduğumu düşünürüm,sabırsızlıkla bekliyorum ve şimdiden teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.