Çar. Nis 8th, 2020

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Ne Olduğunu, Kim Olduğunu Unutmak

1 min read

Uzun bir süre sonra tekrar yazıyorum işte. Hem de derin ve de karışık bir konu ile karşınızdayım. Kim olduğunu unutmak ya da nerden geldiğini hatırlamamak konusunda herkes gibi ben de ilginç durumlarla karşı karşıya kalıyorum.

İnsan ne olduğunu unutabilir ya da kim olduğunu. Buna bir diyeceğim yok aslında. Zaman ve mekan farklılıkları, insanların kimliklerini kaybetmelerinde önemli rol oynar. Fakat aslına uygun bir çevrede iken kim olduğunu hatırlayamamak daha da kötüdür. İşte o anda içinizden gelir ve haykırırsınız. Öznesi karşınızdaki olan ve içinde zaten kelimesi geçen bir cümle ile haykırırsınız belki. Belki de sabreder içinize atarsınız. Kızgınlığınız doruk noktasına çıkar ama bu geçmişe götürmez sizi . Ya da silmez hiçbir yaşanmışlığı. En iyisi susmaktır ve de  ders çıkarmak.

Sözüm ona “sen”… Ne olduğunu sakın unutma. Nerden geldiğini de. Ne kadar uzakta yaşasan da, ne kadar değiştiğini hissetsen de sen halen o topraklardan aldığın mineralleri gövdende bulunduran, kökleri eskiye dayanan bir ağaçsın sadece. İster büyü istersen fidan olarak kal. Ama sen “o” sun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.