Google Analytics Neden Açılmıyor? Giriş Yöntemi

Google Analytics web site sahiplerinin hitlerini görmek ve incelemek amacıyla kullandığı ücretsiz bir google uygulaması. Bu sayede hitlerinizi, hit kaynaklarınızı, ziyaretçi eğilimlerinizi, arama kelimelerini ve diğer istatistiklerinizi görebiliyorsunuz. Fakat dünden beri yaşanan bir sorun var. Analytics Google tarafından yasaklanan ip adreslerine geçirildiği için ülkemizde Youtube gibi açılmayan sitelere giremeyenler, Google Analytics sayfalarına da ulaşamıyor.

Çözüm: Çok basit aslında. DNS ayarlarını yapmak. Bunun için bilgisayarınızda kullandığınız bağlantıayarlarından TC/IP ayarlarına gelip DNS ayarını değiştirmek. Burada şu dns adreslerini kullanabilirsiniz. (şahsen benimkullandığım)

208.067.222.222   208.067.222.220

Bu DNS ayarını kullanarak yasaklı sitelere de giriş yapabilirsiniz. Youtube gibi. Yukarıdaki resme tıklayarak daha kolay anlayabilirsiniz.

Aynı zamanda bir uyarı arkadaşar. Bu IP adresleri yasaklı olduğu için hitlerinizde düşüş yaşayacaksınız. Bunun sebebi de DNS ayarı kullanmayan ziyaretçileri Google Analytics saymayacaktır. Bu yüzden hitlerinizde baya bir düşüş olacaktır. Umarız Google en yakın zamanda bu sorunu düzeltir.

You May Also Like

About the Author: t4h4bx

3 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir