Cum. Eki 18th, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

WordPress 3.0 Beta 1 Çıktı

2 min read

WordPress severlerin her yeni güncelleme ile birbirinden müthiş yenilikleri keşfetmelerini sabırsızlıkla beklediklerini biliyorum. WordPress tarafı da hiç boş durmuyor ve karşınızda WordPress 3.0 var.

Henüz beta aşamasında ve beta 1 versiyonu yayınlanmış durumda. Peki WordPress 3.0 serisi neler getiriyor. Beta sürümünde şu özellikler göze çarpıyor:

Yerleşim olayı tamamen değişecek sanırım. Yani bildiğimiz post,header,sidebar kavramları değişecek. Daha özgür tasarımların ortaya çıkacağı kesin.

WordPress MU olayı ile bildiğimiz WordPress birleşiyor sanırım. Tam olarak nasıl olacağı belli olmasa da bu konuda bir çalışma var. Yani birden fazla blog kullanmak için Mu kullanmamıza gerek olmayacak…

Arayüzde önemli değişiklikler olacak. 2 serisine geçerken olduğu gibi köklü değişiklikler olabilir. Ve bunlardan en önemlisi çok daha hızlı olacak yeni arayüz.

Varsayılan tema yenilenmiş sanırım. Pek büyük bir özellik gibi durmasa da, yenilik her zaman iyidir.

Ve de en çok işe yarayacak özelliklerden birisi şu olsa gerek: Custom post, yani tek tip post yerine farklı türlerde içerik eklenebilecek. Herhalde bu en çok video ya da başka tür siteler için wp altyapısını kullananlara yönelik olacak…

Bütün bu özellikleri ve daha fazlasını bulmak için wordpress bloglarını ziyaret edin. İşte adres: WordPress 3.0

Ayrıca WordPress 3.0 Beta 1 versiyonunu indirip denemek isteyenler için WordPress 3.0 Beta 1 Download

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.