Sal. Eki 22nd, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Göbek Eriten Öneriler, Yöntemler

2 min read

Son zamanlarda kendinizi çok göbekli hissediyorsanız mutlaka bu önerilere bir göz atın derim. Özellikle göbek eritmek için öncelikle yaptığınız yanlışlara dikkat edin. Ve bu yanlışların önünü kesin…

Aşağıda sayacağım maddelere dikkat ederseniz, büyük ölçüde yararını göreceksiniz. Özellikle erkekler için söylüyorum biradan uzak durun. Kadınlar da abur cuburdan uzak dursun artık. Gerçi şimdi siz diyeceksiniz, akıl vermek kolay, peki sen yapıyor musun. Yoook. Dikkat ediyorum ama dikkat etmek yetmiyor…

Sıkı irade olmadan göbekten kurtulmak zor. Ama birazcık çaba ile güzel şeyler oluyor gerçekten. Özellikle evde boş dururken ara sıra mekik çekin. Bunun dışındşu önerilere uyun:

  • Yeme alışkanlıklarınızı değiştirmelisiniz. Beş zararlıyı ise asla tüketmeyeceksiniz. Şeker, kurabiye ve bisküviler, pasta, kola ve patates cipsi. Kızartılmış yiyecekleri ayda bir kere tüketin.
  • Neler yiyebileceğinizi bilmelisiniz. Fasülye, mercimek, kiraz, çilek ve vişne en çok tavsiye edilen yiyeceklerdir. Bunlardan günde 20-30 gram tüketebilirsiniz.
  • Bol su içmek yapabileceğiniz en yararlı önerilerden biri. Su midenizde doygunluk hissine neden olur ve daha az yemenizi sağlar. Alkolden uzak durun. Likör ve bira yağların göbek çevresinde toplanmasına neden olur.
  • Vitamin takviyesi çok önemli, özellikle kalsiyum takviyesi. Kalsiyum kemiklerinizi korur ve osteoporozu önler. Doktorunuza danışarak hangi miktarda kalsiyum almanız gerektiğini öğrenin. Göbeğinizi eritmek için zayıflama ilacı kullanmanız ise önerilmiyor.
  • Yapılacak en doğru çözüm sporla olacaktır. En iyi sporlar, kickboks, squash, yüzme ve tenis. Bunun yanında aerobik egzersizler de göbek çevresindeki yağı inceltir.
  • Vücudunuzun duruş şeklini ve yürüyüşünüzü gözden geçirin. Dik yürümeye ve oturmaya özen gösterin. Göbeği içe çekip bırakmak da faydalı olacaktır.
  • Vucudunuzu şekillendirici kıyafetler giyebilirsiniz. Bel çevresi için üretilen lycra içeren kıyafetler tercih edin. Ancak mutlaka beden ölçünüze uygun olmalı aksi takdirde faydasını göremezsiniz.

Bunun dışında bir sürü yardımcı ipuçları olabilir. Kısacası irade çok önemli. Dişinizi sıkın biraz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.