Sal. Eki 22nd, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Havalar Isındı, Şimdi Bisiklet Zamanı…

2 min read

6 yıl öncesine kadar ömrüm bisiklet üstünde geçti diyebilirim. Yaz kış farketmezdi hiç. Her gün ve her yere bisikletle gitmek benim için vazgeçilmezdi. Şimdilerde ise o günleri özler oldum. Belki daha sağlıklıydı belki de eğlenceliydi diyebilirim ama kesin olan taraf özlediğim….

Son yıllarda üniversite denen zımbırtı çarkının içinde harcandığımı hissettiğim ve de yaz, kış farketmeden bu koşuşturmanın içinde olduğumun farkındayım. İşte o yüzden bisikletimden de uzak kaldım. Aslında önemsiz bir ayrıntı gibi durabilir ama benim için önemli. Diyorum ya 2 teker üstünde olmak bana mutluluk veriyordu. İşte yukarda gördüğünüz resimdeki de benim bisikletim. 7 sene önce aldığım ama doyamadan bir yerleri parçalanan bisikletim. Ama bir kaç parça değişimi ile eskisi gibi olacaktır mutlaka. Gerçi parçaları biraz pahalı olsa da yapacağız artık bir şeyler. Mesela hasarlı vites kollarını değiştirsem en az 200 lira masraf çıkacak. Ya da disk frenine balata alsam 40 lira civarı para vermem gerekecek. Ama hepsine değer… O direksiyondan başlayıp disk frenine uzanan ön aksamı yeter…

O kadar reklam yaptım iyi hoş da bisiklet eninde sonunda… Ama öyle değilmiş ben bunu farkettim… Evet şimdi daha göbekliyim artık. Daha çabuk yoruluyorum ve bunun gibi bir sürü şey. Bisiklet bana ne kazandırıyormuş ki? Kesinlikle daha sağlıklı bir yaşam. Yaz geliyor, havalar ısındı. Bence bisiklete binmenin zamanı geldi de geçiyor bile. Gerçi benim için yaz, kış farketmese bile yaz daha popüler bir mevsim olduğundan ikaz ediyorum sizi.

Peki biraz daha kendini seven ve de vücudunu düşünenlere göre bir şeyler söyleyelim. Bisiklete binerek şunlara sahip olursunuz:

 • Göbek bölgesi yağlarından kurtulursunuz
 • Baldırlarınız daha kaslı olur
 • Omuz kaslarınız gelişir
 • Göğüğs kaslarınız gelişir
 • Nefes alış verişiniz düzelir
 • Kalçalarınız daha sıkı olur
 • Ve de kendinizi daha genç hissedersiniz…

Bunlar kesinlikle uydurma değildir. Yaşanıp görülmüş şeylerdir. Siz de bisiklete binin…

3 thoughts on “Havalar Isındı, Şimdi Bisiklet Zamanı…

 1. sabah okulda birsürü bisiklet görüp eve geldiğimde yazını okuyunca gece rüyamda bisiklet göreceğime emin oldum…..her zaman bisiklet sürebilmeyi isteyip hiçbir zaman yapamayan biri olarak bu yaştan sonra binmeyi öğrenebilir miyim diye düşündürdün beni..belki öğrenirim kim bilebilir ki??

 2. öğrne bilircin alice çok kolay ama bence binme.
  ben yaz-kış bisikletin üstünden inmedim basenim olmasın diye ama şu anda daha fena oldu belki bisikletten olmaıştır ama olmasaydı düzgün olurdu..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.