3 Boyutlu HD Devri, Evlere 3. Boyut Geliyor HDMI 1.4

Henüz HD teknolojisine alışamamış ve de ulaşamamış olsak da HDMI 1.4 teknolojisi ile 3. boyut, evlerimize geliyor. Avatar filminde tavan yapan 3. boyut teknolojisini artık evlerimizde de yaşayabileceğiz.

3 boyutlu televizyonlar için tabi ki de 3 boyutlu video kaynakları gerekiyor. Şu anda ülkemizde olmasa da (belki de gelmiştir tam bilemiyorum) yurt dışında satışta olan 3 boyutlu ürünler var. HDMI 1.4 teknolojisini destekleyen ürünler şu anda satışta. Panasonic tarafından 25.5″ 3D HD televizyon, 9000 dolar gibi bir fiyata şu anda satışta. Tabi markasını hatırlayamadığım bir 3D alıcı da satışta var. Ülkemize gelmesi baya bir uzun süreceğe benziyor bu ürünlerin. Bunun dışında PS3 de 3 boyutlu modelini bu yaz satışa çıkaracak.

Bütün bu güzellikler iyi güzel ama 3. boyut için biraz para dökmemiz gerekecek. Çünkü mevcut Full HD 1080p televizyonların çözünürlüğü 3. boyut için yetmeyecek. Bu yüzden yeni bir televizyon, yeni HD 1.4 kabloları ve de 3. boyutlu bir alıcı almamız gerekecek.

Teknoloji çok güzel bir şey, bir de masraflı olmasa ne kadar güzel olacak 😀

You May Also Like

About the Author: t4h4bx

1 Comment

  1. ya bunlarda satis teknikleri 3 d de neymis hologram olarak bile izlenebilir aslinda mumkun ama kullanicilarin haberi yok bisiden onlar sevinsinler 3d yasasin kac para 9000 dolarcik 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir