E-Devlet İşbaşında

Devlet ile olan işlerinizin bir kısmını artık internet ortamından halledebiliyorsunuz. E-devlet projesi kapsamında, internetin faydalarına devlet işleri de eklenmiş oldu. En basitinden size açılmış bir dava varsa onu bile takip edebiliyorsunuz.

Yıllar önce buna benzer şeylerin bilgisayardan, oturduğumuz yerden yapılabileceğini hayal ettiğimizde ne kadar da uzak geliyordu. Ama artık bir PTT şubesi kadar yakın. Neden mi PTT? Çünkü size en yakın PTT şubenize gidip 1 TL  karşılığı e-devlet şifrenizi alabiliyorsunuz. Tabi nüfus cüzdanınız da gerekli.

Elektronik devlet yani e-devlet projesi ile tüketici hizmetlerine yapacağınız şikayetler için de daha az zaman harcayacaksınız artık. Internet üzerinden şikayetlerinizi dile getirebileceksiniz.

E-devlet sitesine ulaşmak için tıklayın.

Sistemin en çok kullanım alanları: Araç ve sürücü belgesi ceza sorgulama, günlük hava tahmini, döviz kurları, mahkeme dava sorgulama, SSK hizmet dökümü, sürücü belgesi iptal sorgulama, ticarî araç ve vergi levhası sorgulama, askerlik yedeklik yoklama. Sistem üzerinden birçok resmi kuruma başvuru yapılabiliyor, Sanayi ve Tarım bakanlıklarının kredi imkânları, destekleri sorgulanıp takip edilebilmekte.

You May Also Like

About the Author: t4h4bx

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir