Paz. Nis 5th, 2020

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Geniş Kalça Sağlık Demek

2 min read

İlginç bir haberle karşılaşınca paylaşmadan yapamıyorum. Evet haber geliyor şimdi:

Uzmanlara göre, kalça bölgesindeki yağlar vücudu kalp ve metabolizma rahatsızlıklarından koruyor. Oxford Üniversitesi’nden bir araştırma ekibinin Uluslararası Obezite Dergisi’nde yayımlanan görüşleri arasında, kalça yağlarının zararlı yağ asitlerini yok ettiği ve damar tıkanıklığını engelleyen maddeler içerdiği yer alıyor. Bel etrafında biriken yağlar ise bu tür bir koruma sağlamıyor.

Bunu ben demiyorum. Bunu diyen uzmanlar. Hep üzüldünüz değil mi bayan arkadaşlar. Kalça eritme hareketleri için çalıştınız durdunuz. Ama hep hata yaptınız sanırım. Çünkü geniş kalça demek daha sağlam bir metabolizma demek. Kulağa pek de doğru gelmeyen bu sözler, sizi de şaşırtmış olmalı. Ama diğer taraftan da düşününce az da olsa mantıklı geliyor.

Aslında bu ilginç haberi geniş kalçalı bayanlar için paylaştım. Çünkü onlar çok dert ediyorlar bunu. Bunu blogumdaki ilgili yazıya yapılan yorumlardan anlayabiliyorum. Bahsettiğim yazı: Kalça eritme yöntemleri

Sonuç olarak eğer geniş kalçalara sahipseniz üzülmenize gerek yok. Damar tıkanıklığı riskiniz daha az. Ama sadece kalça bölgesi için geçerli bu yağlar. Aman ha şimdi yağlar faydalı diye göbek yapmaya çalışmayın.

3 thoughts on “Geniş Kalça Sağlık Demek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.