Cum. Eki 18th, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Goal 3 Atari Oyunu Oynamayı Mı Özlediniz?

1 min read

Henüz bilgisayarlar her eve girmemişken onlar vardı. Atariler. Arkadaşlarımızla oyun kasetlerini değiştiğimiz, üzerinde A B butonları ve C D turbo butonları bulunan gampadleri ile çocukluğumuzun vazgeçilmezi idi atariler.

Grafik ve ses de kısıtlı olunca tabi oynanacak oyun sayısı da azdı. Futbol denince ise hemen akla Tsubasa ve Goal 3 gelirdi.

Evet aslında geldik asıl konumuza. Goal 3, efsane oyun. Şimdilerde PES ile hoşumuza giden bir sürü özellik gibi olmasa da, zamanına göre çok üstün özelliklere sahip bir oyundu. 4 kişiye kadar oynanabilme, penaltı vuruşları, turnuva, strateji ve formasyon… Bütün bunların dışında Goal 3’ün en güzel yanı ise fantastik bir futbol oyunu olması idi. Çılgın vuruşlarla kaleciyi ve defansı yamultup gol atmak gibisi yoktu. Hele bir de kale ağlarını parçalamak var ya, oyunu vazgeçilmez yapardı. Sonra deli gibi esen rüzgarın oyuncuları ve topu alıp ta uzaklara götürmesi…

Bütün bunları özlediyseniz size bir sürprizim var. Goal 3 oyununu siz de bilgisayarınızda oynayabilirsiniz.

Goal 3 oyununu ve emülatörünü download etmek için tıklayın.

Ayrıca bu indireceğiniz oyun Japonca değil, İngilizce. Bu yüzden fazla zorluk çekmeyeceksiniz…

11 thoughts on “Goal 3 Atari Oyunu Oynamayı Mı Özlediniz?

  1. teşekkürler süper oyundu, topla yapılabilecek hareketlerin sonu yoktu 🙂 en uç şeyleri yapabiliyorduk. ama online oynan yerlerde var biraz google amcaya sormak yeterli.

  2. üstad eline sağlık ama kontroller leride verseydin keşke oyunun içinden bulma imkanın varda neyin ne olduğunu yazmamış gelişine hangi tuşlar kullanılıyor yazmı ama yine de çok saol

  3. walla emeği gecenin ellerine sağlık.. çorumdaki tüm atari kasetçilerini dolaşıp bulamadığım oyun.. oyun kontrollerini bilmeyenler için söleyeyim başlıca tuşlarımız yön tuşları, Z ve X.. Z şut çeker X pas atar.. ikisine birden basınca zıplar.. özel vuruş yapmak için de ikisine birden basın sonra hemen Z ye basın.. bu özel vuruş yöntemi top sizde değilken karşı takımın oyuncusuna uçan tekme atmak için de kullanılır ((: ha bide hızlı koşmak için yön tuşlarına hızlı hızlı basın.. ii eğlenceler.. tekrar teşekkür ederim emeği gecenlere ((:

  4. İndirdim(çabucak indi) napacaz..dosya çıktı içine baktım bişi anlamadım(belki kolaydır ben anlamıyom)

    I need help!!!

  5. indirdiğimiz klasörü acıp virtuanes.exe ye tıklıyoruz.. sol üstte file yazan yere tıklıyoruz open diyip nekketsu klasiklerine girip ilk cıkan şeyi acıyoruz oyun böylelikle acılmış oluyo eğer tuşların yerini değiştirmek istersek optiondan controllere tıklayıp değiştirebiliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.