Sal. Oca 21st, 2020

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Güle Güle Git ama Yine Gel 2009

2 min read

Daha dün gibi geliyor 1 yıl öncesi. Ne kadar eğlenmiştik, ne kadar mutluyduk. Zaman çok şey alıp götürüveriyor insanlardan. Ama acı çekmek kadar alışık olduğumuz şey sayısı fazla olmadığından, acılarla yaşamayı da öğreniyoruz. Sabır çeke çeke günleri, ayları, yılları deviriyoruz. O devirdiğimiz yıllardan birisi daha geride kalacak 8 saat sonra.

O kadar da kolay gitmemeliydi 2009. O yüzden bugünü tam yaşayacağım. 2009’un son gün doğumunu gördüm. Gecenin karanlık perdelerini, şehrin üstünden süpüre süpüre çektiğini gördüm. Uzun uzun yaşamak istiyorum.

2009 neler götürdün, neler getirdin. Hiç ılımlı olamadın. Götürürken de getirirken de elinin ayarını kaçırdın. Hem mutlu ettin insanları, hem mahvettin her şeyi. Halbuki umutlar vardı dallarda yeşerecek, hayaller vardı bulutlarda yüzecek. Dere yatağında kıvrılıp duran, ama hiç hız kesmeyen su oldun. Bazen duruldun hayat verdin, bazen de sel oldun yürekleri deldin.

Yine yeni yıl, yine yeni umutlar. Hep güzel şeyler düşünürüz değil mi. Hep güzel şeyler umut ederiz. Noel dayıyı beklerken, kırmızı don giyeriz. Boklu güvercinlere güvenip, piyango biletlerinden seri düzeriz.  10’dan geriye sayarız ama atomik saat olmadığımız için, zamanı bile tutturamayız. İşte orada başlar her şey. Boşuna geri saymayın, ya çoktan 2010’a girdiniz ya da sayarken erken davrandınız.

Ben 2009’a çok alışmıştım aslında. Bu yüzden hiç gitmesin. Ya da şimdi gitsin, sonra bir daha gelsin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.