Pts. Nis 6th, 2020

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Gelecekte Enerji Üretimi

1 min read

gunes-enerjisi-uzayGelecekten bahsetmek her zaman için zevkli gelir insana. Yok uçan arabalar olacak, yok ışınlanma olacak, yok her şey sanal olacak… Bütün bunların ötesinde hep en önemli noktayı kaçırıyoruz. Bütün bu çılgın icatlara enerjiyi nereden sağlayacağız. İşte bu yüzden enerjinin her şeyden önce geldiğini bir düşünmemiz lazım. İşte bu yüzden enerji en önemli şey.

Gelecekte nükleer santraller yerini çok daha temiz enerji biçimlerine bırakacak. Çünkü bu zamana kadarki teknoloji çılgınlığı, biraz olsun çevre bilincine kaymış durumda. İşte bu noktada devreye Japonlar giriyor. Dev bir proje ile geleceğin enerjisini üretmek için çalışıyorlar.

Japon bilim adamlarının üzerinde son çalıştıkları proje: Dev Güneş Panelleri ve Uzay Güneş Enerjisi Santrali… Bu projeye göre uzaya kurulacak dev güneş panelleri sayesinde, çok daha verimli bir şekilde güneş enerjisinden faydalanacaklar. Yörüngeye oturacak olan bu santral, dünyaya göre çok daha verimli çalışacak. Bu santral topladığı enerjiyi de dünyaya lazer ve mikrodalga yoluyla gönderecek.

Bu proje şu anda devam ediyor. Ve bitiş tarihi olarak 2030 yılı gösteriliyor. Eğer o günleri görürsek, Japonların 6 kat daha ucuza elektrik kullanacaklarını görürüz. Çünkü santralin kapasitesi 1gigavat yani orta ölçekli bir nükleer santral kadar.

2 thoughts on “Gelecekte Enerji Üretimi

  1. kesif onemli bence bilinen mevcut seylerden bisi yapmak zaten insanoglu icin olasi bir davranis. yakin gelecekte degisen pek bisiyin olacagini sanmiyorum insanlarin bilim kurgu filimlerinde izledikleri gibi seyler olmayacak 2030 da da 2100 dede.
    eger olagan disi bir gelisme olur ve ve arastirmalar o yonde degisirse mumkun olabilir bence su anda bile bir suru bilim adami farkli konular uzarinde ugrasiyorlar bakalim ne olcak. 2100 de teleport olcaz diye zannediliyorsa tamamen sacmalik. mumkunati var tabi teorik olarak mumkun teleport olmak ama bunu yapabilecek ne bir cihaz nede bir herhangi bisi var resmi olarak. gayri resmi olarak california deneyinde yaptiklari soyleniyor gorgu taniklari var fakat kesin bir durum yok ortada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.