Pts. Nis 6th, 2020

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Windows'a Google Chrome Teması

2 min read

chrome wallWindows Vista, 7 falan çıksın dursun. Hiç ama hiç umrumda değil. Linux kullanmak istesem de, bazı programlarım Linux uyumlu değil. Eee Windows ME, 2000 ya da 98, hatta 95 de kullanmayacağıma göre geriye sadece XP kalıyor. Windows XP olur da modifiye etmemek olur mu? E olmaz tabi. Bir de Google ile içli dışlı olunca görünüm olarak bir Google Chrome havası iyi gider.

Uzun zamandan beri kullandığım Google Chrome tarayıcısının görünümü hoşuma gidiyordu. Ve Google Chrome OS olayındna sonra, bir Chrome sevdası aldı başını gitti bende. Ben de o zaman bir Windows XP’yi Google Chrome OS’a çeviriyim dedim ve aramalara başladım.

Bunu yapmanız için gerekenler: Uxpatcher Multitheme uxpatcher (indirmek için tıklayın)

Bir diğeri ise Google Chrome Temamız: ChromeX_2.0_BETA (indirmek için buna da tıklayın)

Evet buraya kadar herşey kolay. Aslında devamı da kolay.

Google Chrome OS Tema Yükleme

Önce uxpatcher arşivini herhangi bir klasöre çıkartıyoruz. Bu uxpatcher denen zımbırtı, bu indireceğimiz temaların, çift tıklayarak uygulanmasını sağlayacak. Bu arşivi herhangi bir klasöre çıkardıktan sonra, içinden çıkan kurulum dosyasını kuruyoruz bilgisayarımıza. Bilgisayarınızı yeniden başlatmak isterse evet deyip başlatın.

Sonra da ChromeX 2.0 Beta Arşiv dosyasını açıyoruz herhangi bir klasöre. Ve hemen açtığımız o klasörde bir tema dosyası görüyor olacaksınız. ChromeXtheme isimli. Buna çift tıklayarak temayı yüklüyoruz bilgisayara. Ve görünüm ayarlarında tema olarak Google Chrome seçili olduğundan emin oluyoruz. Bundan sonra geriye kalan şey sadece duvar kağıdını değiştirmek. Sizin için örnek olarak hazırladığım chrome duvar kağıdını indirmek için tıklayabilirsiniz: Duvar Kağıdı İndir (1280×800)

Bunun dışında indireceğiniz tema dosyalarında da bazı duvar kağıtları var. Onlardan herhangi birini de kullanabilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra Windows Xp bilgisayarınız şu şekilde görünecek:

google chrome tema

Takıldığınız yerlerle alakalı sorular sorabilirsiniz. Bir de daha farklı temalar ile yeniden karşınızda olacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.