Cum. Oca 24th, 2020

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Facebook Airline Manager

3 min read

Her geçen gün yeni bir Facebook oyunu karşımıza çıkmakta. Aslında Airline Manager oyunu biraz eski ama sıra yeni geldiği için şimdi anlatıyorum bu oyunu sizlere. Öncelikle oyunu oynamak için http://apps.facebook.com/airline_manager/ adresini tıklamanız gerekiyor. Ya da Facebook aramasına Airline Manager yazıp arayın. Ve uygulamayı yükleyin. Sonrasında gelelim oyuna…

Bu oyun sizi bir havayolu şirketinin müdürü yapıyor. Yapabilecekleriniz ise şunlar: Yeni uçak satın almak, eskileri satmak, rotalar-uçuşlar belirlemek, kargo taşımak, uçuşlarınız için reklam vermek, hisse satın almak ve satmak… Şimdilik bu kadarı yeter. Gelelim oyunun amacına. Oyunda amaç tabi ki para kazanmak. Ama bunu kazanmak için bir çok ayrıntıya dikkat etmeniz gerekiyor. Burada ayrıntılar, daha çok işlev ile gelmiyor. Yani mesela farmville oynayan birisi onlarca ürün içinden istediğini seçiyor. Ama burada uçak sayısı kısıtlı sayılabilir. Burada sizin seçiminize kalan şey ise, uçuş rotasının uzunluğu ve uçak tipi. Burada bunu seçmeniz gerekiyor.

Bunun dışında bir de madalyalar var. Bunlar da belli bir sayıda hisse satıldığında, belli bir sayıda uçuş yaptığınızda, belirtilen uçaklardan elinizde olduğunda kazanacağınız ufak bonuslardır.

Airline Manager Nasıl Oynanır

Yukarıdaki sekmelerden başlayalım:

Overview Fuel Fleet Flight Maintenance Staff Stock Board Mailbox

Sırasıyla bunlar şu anlama gelir: Genel bakış, Yakıt, Uçaklar, Uçuşlar, Bakım, Çalışanlar, Hisse senetleri, Forum, Gelen mesajlar…

Overview- Genel Bakış:

Genel bakış-Overview sekmesinde yan menude şunlar bulunur:

Highscore
Increase
Start over
Profile
Promote
Achievements
Route analysis

Bunlar da sırasıyla şu anlamlara gelir: En yüksek puanlı üyeler, oyun parası satın al, yeniden başla oyuna, profil düzenle, hisselerinin reklamını yap, madalyalar, rota-uçuş analizi.

Burada genel bakış kısmında, yaptığınız şey bütün herşeye genel bir incelemede bulunmanızdır. Gelen maillere, yapılan uçuşlara, hisse değerine, kazandığınız paranın hesap dökümüne kaba taslak bir şekilde bakmış olursunuz.

Fuel- Yakıt Sekmesi:

Bu kısımda yakıt satın alıyorsunuz. Kutucuğa almak istediğiniz yakıtı galon cinsinden giriniz. Unutmayın ki her gün fiyatlar değişmekte. Bu yüzden ucuza bulunca bol miktarda alın.

Fleet- Uçak Sekmesi:

Burada daha önce satın aldığınız uçakları görebilirsiniz. Bunun dışında yeni uçak satın alacaksanız yine bu kısımdan yapabiliyorsunuz.

Flight-Uçuş:

Uçaklarınıza rota belirleyip uçurabilmeniz için gereken sekme de burası. Buradan yeni rotalar belirleyebilir, bu rotalar için reklam verebilirsiniz. Ve en önemlisi uçuşlarınızı bu sekmeden yapacaksınız.

Maintence- Bakım:

Eğer uçaklarınızda arıza olursa, bu kısımda tamir edeceksiniz.

Staff- Çalışanlar:

Bu kısımda çalışanlara verdiğiniz maaşı göreceksiniz. Eğer happy yani mutlu iseler maaşa zam yapmayın. Ama unhappy oldularsa raise  butonuna basarak onlara zam verin. Mutlu olacaklardır.

Stock- Hisseler:

Bu kısımdan keni hisselerinizin satılma durumunu görebilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızın ya da başkalarının hisselerinden satın alıp kar elde edebilirsiniz. Bir nevi küçük borsa burası.

Board-Forum:

Burası da oyunun forumu. Her türlü ayrıntıyı diğer airline manager tutkunları ile paylaşabilirsiniz.

Mailbox:

Burası da sizin mail kutunuz. Kargo teklifleri ve oyun hakkında haberler bu mesaj kutunuza gelir.

3 thoughts on “Facebook Airline Manager

    1. Elindeki uçakları satmak için öncelikle uçuş sırasında olmaması gerekiyor. Fleet linkine tıkla. Buradan uçaklarını görebiliyorsun. Sonra Modelini seç ve Sell butonuna tıkla.

  1. arkadaslar check ne demk. ayrıca hisse satım ve alımlar nasıl oluyor yardımcı olurmusunz.?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.