Kredi Kartı Belası

Kredi kartı hem o kadar iyi hem o kadar başa bela. Ben yıllardır kart kullanırım. Borcum da hep çok olmuştur. Ama ne yaptıysam vazgeçemedim. Bu tutku da başıma bela oldu.

Geçenlerde kredi kartımdan 50 TL’lik bir sahibinden.com alışverişi gördüm. Hemen incelemeye aldım. 50 TL’lik bir alışveriş idi bu. Ama ben böyle bir şey yapmadım. Hemen bankayı arayıp kartı iptal ettirdim. Sonra 1 ay önce de 16 TL çekildiğini farkettim. Aslında daha önce sahibinden.com sitesinden hiç alışveriş yapmamıştım. Kredi kartı numaram çalınmıştı bir şekilde. Ve benim adıma birileri bir şeyler alıyordu kartımdan. Bilgisayarıma virüs bulaştı desem ya da keylogger, başka hiçbir bilgim çalınmadı. Büyük ihtimal sitenin tekine dalgınlıkla kartımı verdim.

Şimdi ise kartımdan para çekenleri bankaya bildirdim. Onlar araştırıp dursunlar bakalım. Ne çıkacak ortaya. Sanal karta hep soğuk baktım ama artık bütün alışverişlerimi sanal kartla yapmaya çalışacağım. Size de tavsiyem olmaz demeyin. Alabileceğiniz önlemler ise basit:

  1. Mümkün olduğunca sanal klavye kullanın
  2. Sanal kart kullanmaya çalışın
  3. Kaliteli güvenlik yazılımınız olsun
  4. Sadece güvendiğiniz, büyük sitelerden alışveriş yapın
  5. Kredi kartı numaranızı verdiğiniz sayfanın yönlenmemiş olduğuna dikkat edin
  6. Sürekli olarak hesap hareketlerinizi inceleyin, ters bir durumda hemen bankanızı arayın.

İşte durum böyle. Siz siz olun. Dikkatli olun. Benden söylemesi.

You May Also Like

About the Author: t4h4bx

1 Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir