Per. Nis 2nd, 2020

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Samsung Galaxy Lite i5700, Android OS

1 min read

samsung-galaxy-lite-i5700

Google Android işletim sistemi tabanlı telefonları görmeye alıştık. Bunlardan en yenisi, henüz piyasaya çıkmamış olan Samsung Galaxy Lite i5700. Aslında böyle bir resmi açıklama yok fakat herkesin beklentisi ve ortalıkta dolaşan görüntüler, Android tabanlı bir telefon olacağı ihtimalini güçlendiriyor.

Telefonun özellikleri hakkında pek bir bilgi yok. Ama tahminler doğrultusunda, wi-fi özelliği olacaktır. 3G rüzgarları esen ülkemizde bu telefona pek bir ilgi duyulacağını sanmıyorum. Çünkü resime bakılırsa, görüntülü konuşma özelliği yok gibi duruyor. Ön tarafta kamera olmaması büyük bir eksiklik bence. Ama telefon daha çok işletim sistemi tabanına göre dizayn edilmiş. Dokunmatik ekranı ve klasik Samsung tasarımı ile göz dolduruyor. Çok yakında tam olarak özelliklerini öğrenebiliriz diye düşünüyorum. Ama herşeyden öte, Google Cep telefonlarıa iyice yerleşecek gibi görünüyor. Google’ın 2005 yılında çıktığı Android macerası, meyvelerini vermeye başladı diyebilirim. Linux Kernel üstünde çalışan bu mobil işletim sistemi bir bakıma da Linux yükselişini daha da güçlendirecek.

Google Java kütüphanelerine sahip bir Java kodlamasına sahip bu işletim sistemi için yazılım güncellemelerini takip edebilirsiniz. Bunun için http://developer.android.com/index.html adresini ziyaret edin. Ayırca yazılım da geliştirebilirsiniz. Yine aynı adreste gerekli bilgileri bulacaksınız.

3 thoughts on “Samsung Galaxy Lite i5700, Android OS

 1. Bloğunda aradım fakat bulamadım. Samsung Galaxy I7500’le ilgili tek bir haber yok. Hali hazırda en yeni Android’li telefon Samsung Galaxy I7500 ve tüm özellikleri de duyuruldu. Galaxy Lite’ı ise ilk kez burada gördüm. Biraz araştırınca sadece söylenti olduğu söyleniyor senin de belirttiğin gibi. Keşke Galaxy Lite haberi değil de Galaxy haberi yapsaydın. Çünkü bu telefonun Avrupa fiyatından Türkiye’de hangi operatörle hangi ayda satışa çıkacağına kadar ayrıntıları kesinleşmiş durumda. Sana şöyle bir kaç link vereyim:

  http://www.youtube.com/watch?v=MMx2Q9pC_oI
  http://www.letsgodigital.org/tr/22137/samsung-i7500/
  http://www.gsmarena.com/samsung_i7500-review-351.php
  http://phandroid.com/2009/05/28/samsung-galaxy-i7500-preview/

  1. Aslında tam olarak telefon değildi benim amacım. Android üstüne dikkat çekmekti. Ama uyardığın için teşekkürler. Zaten android üstüne tekrar daha detaylı bir yazı yazacağım.

 2. bnm telim samsung i5700 vodafone ardm diyo sizde 3g var goruntlu konsblrsnz arkds arama yapmya calsnca uyumlu degil diyoms. ..sebebni bilen bi babayigit aranyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.