Boy Kilo Oranı Hesaplama

boy-kiloZayıflama yöntemleri ile ilgili yazdığım yazılar baya bir ilgi çekiyor. Ve de çok fazla ziyaretçi yorum yapıyor.

Sorulan sorular da genelde boy ve kilo oranı ile alakalı. Ben de bu yüzden böyle bir tabloyu, ekleme ihtiyacı hissettim. Tabloyu yeniden düzenleyip koyacağım. Bu tablo biraz daha bozuk bir görüntüye sahip. Ama şimdilik bununla yetinebilirsiniz.

Boyunuzun yaklaşık olarak değerine yakın değeri tablodan seçtikten sonra karşısındaki kadın ve erkek sütunlarından, değerlere bakıyorsunuz. Unutmayın ki bu bir genellemedir. Sizin kilo ve boyunuzla birebir tutması çok zor bir ihtimaldir. Bu yüzden panik yapmayın. Ama bu değerlerin çok dışında iseniz, bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririm. Diğer yazımda yorum yapan arkadaşlar, bu tabloyu lütfen dikkate alın.

Bunun dışında da şu tabloya da göz atabiliriz:

Bu tabloda kilomuz ve boyumuzu belirleyip kesiştiği noktaya bakıyoruz. Örneğin 170 boy ile 70kg kesiştiği noktaya bakarsak “NORMAL” sınıfına girdiğini görebiliriz. Boy ve kilomuza göre düşük kilolu,normal,obez veya aşırı obez olup olmadığımızın hakkında bir ön bilgiye sahip olabiliriz. Daha detaylı bilgi ve sağlığımız için hastahanelere, toplum sağlığı merkezindeki diyetisyenlere başvurmamız gerekir.

You May Also Like

About the Author: t4h4bx

32 Comments

 1. benim boyum 1 58 ama kilomda 44 =)=)kilo vermeme gerek yok ben 13 yaşımdayımm kilolular iyyi zayıflamalar

 2. Boyum 186 kilom 77. Biliyorum ideal seviyedeyim ama biraz daha zayıflamak iyi olacak.. Özellikle kalçaları eritmek 😀 Erkek olmama rağmen benim bile sinirimi bozuyor..

  1. 1.87 boy 73 kilodayım .. süper görünüm gösteriyo gerçekden xD

   Cevap: Bence biraz daha kilo alman lazım. 1.87 boylu birisinin 73 kilo olması demek, çok zayıf olması demek. Senin en az 80 kilo olman lazım.

 3. bn 14 yaşında 8. sınıf öğrencisiyim boyum 173 75 kiloyum ama bn kaslıyım çok karizmatik görünüyorum

 4. ben 176 boyunda 75 kg 14 yaşında birisiym ve çevredeki arkadaşlarım arasında boyum kilom çok oranlı görünüyr çünkü bende yağdan ziyade çok kas var herkese vücut geliştirmeyei tavsiye ederim

 5. nasıl yah benimde boyum 1.86 kilom 80 zayıf goruyorum kendimi arkadaşlarımda oyle diyor. anlamıyorum

 6. bence 1.85-1.90 boy aralığında olan arkadaşlar en az 84 en fazla 90 kilo olmalılar…spor yapan arkadaşlar için geçerliii

 7. benim boyum 1.65 kilom ise 60 sizce çok mu fazla kiloluyum nasıl zayıflayabilirim ve yaşımda 12
  lütfen bi öneride bulunun kafayı yemek üzereyim kilolardan

 8. Benim boyum 1.62 kilom 44 yaşım 14 kilo vermeme değil almama gerek var taş gibi hatunum kilolular çatlayın 😀

 9. kaldırım şu tabloyu be bu kilolar anca mankenlerde olur o a bu bulumia yada anoroxia dır böyle şeyler yazıp 13 14 yaşındaki çocukları kandırmayın rusyada veya polonyada deiliz buurası türkiye türklerin beden ölçülerini boyunu bulun öye yazın bu kiloda olursanız zaten sadece kemik kalıyo boşuna kamayın yani kendinizi

 10. Kemal Bey aynı Sorun Bendede Var 1.86 boyum 80 kiloyum Arkadaslarım Çevremdekiler Zayıfsın Diyor Bu tabloya kalsa Dahada Kilo vercez Nerdeyse Ölelimmi Arkadas zaten ZAyıfız::)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir