Kolay Zayıflama Yöntemleri

Bir çok insan fazla kilolarından şikayetçi. Kilo vermenin altın yolu spordan geçiyor. Ama bir de şöyle bir şey var. Formsuz bu insanlar eğer sporla barışık olsalar zaten kilolu olmazlar. Bu yüzden onlara spor yapın demek biraz saçma. Bu yüzden kilo vermek için daha pratik yöntemler her zaman ilgi odağı olmuştur.

1. Mutlaka her öğünde ve yemekte proteince zengin ama yağı alınmış, kaşar peyniri, beyaz peynir, lor peyniri, örme peynir, krem peynir, yoğurt, süt gibi besin grupları yanında, et, beyaz et, yumurta, balık eti, bal, gibi hayvansal gıdalar ve baklagiller ve diğer proteince zengin bitkisel kaynaklardan da faydalanmamız gerekir. Proteince zengin ve yağ bakımından fakir yiyecekleri tüketirsek, uzun süreli diyetlerin verdiği bitkinlik ve yorgunluğa yakalanmadan sağlıklı zayıflama olanağında kavuşuruz.

2. Her öğünde mutlaka bir yumruk büyüklüğünde tahıl ve nişastalı besin tüketiniz. Bu yyieceğiniz besin, pasta ekmek, kek, kurabiye gibi çeşitli nişastalı ve karbonhidratlı ürünler olabilir.

3. Öğünlerinizde yiyebildiğiniz kadar sebze ve meyve tüketmeyi alışkanlık haline getirin.

4. Yemeğin yanında gidecek en iyi meze şüphesiz su dur. meyve suyu tüketimini şekersiz yapınız ve günde 2 bardak ile sınırlandırınız.

5. Sabahları uyandıktan sonra 1 saat içerisinde kahvaltınızı yapınız ve her 3 sat aralıkla birşeyler atıştırınız. Akşam yemeğinin ardından ise pek birşey yememeye özen gösteriniz.

You May Also Like

About the Author: t4h4bx

1 Comment

  1. Sağlıklı zayıflama ve hastalıklardan kurtulmanın (korunma) o kadar zor bir şey olmadığını biraz sabırla çözebiliriz.
    Nasıl mı ?
    Önce vucudu zehirlerden arındırmamız gerekiyor.Bunu başardıktan sonra zaten ideal kilonuzu yakalamış ve sağ_
    lığınıza kavuşmuş oluyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir