Cum. Oca 24th, 2020

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

FaceBook FarmVille

1 min read

Yok feysbuk şöyle yok feysbuk böyle diyerek feysbuku kötülemeyi bırakmıyorum. Ama bir yandan da feysbuktan vazgeçmiyorum. Her geçen gün yeni bişeyler çıkıyor ve insan vazgeçemiyor. Son eğlencem ise FarmVille. Bu uygulamada bir tarlanız var ve ekip biçme işlemleri yapıyorsunuz. Komşu olarak eklediğiniz kişilere yardım ederek hem tecrübe yani xp hem de coin yani para kazanabiliyorsunuz.

Nasıl oynandığından biraz daha detaylı bahsedersek: Önce tarlanızı sürüyorsunuz. Sonra istediğiniz özellikteki tohumu ekiyorsunuz. 1 günde ya da 4 saatte yetişebilen ya da daha uzun süren tohumlar var. İstediğiniz özellikteki tohumu ektikten sonra, yetişmesini bekliyorsunuz. Yetişince onu biçiyor ve karşılığında para alıyorsunuz. Hızlı level atlamak istiyorsanız, süresi kısa olan tohumlardan ekin. Bunun dışında ağaç da dikebilirsiniz. Ağaç dikdiğiniz zaman ağacın meyve verme süresini bekliyorsunuz. Ya da hayvan besleyebilirsiniz. Ağaç dikmek ya da hayvan beslemek durumunda bir kere masraf ediyorsunuz. Fakat eğer tohum ekerseniz her defasında tarlayı yeniden sürmek ve yeniden tohum almak zorunda kalacaksınız. Ekip biçmenin dışında çeşitli dekorasyonlar da var. Saman balyaları olsun çardaklar olsun, paranız varsa hepsi sizi bekliyor.

Ayrıca level atladıkça neler çıkacak ya da hangi eşya ne kadar xp veriyor öğrenmek için tıklayın.

49 thoughts on “FaceBook FarmVille

 1. ben yeni oynamaya başladım nasıl oynandığını bilmediğim için biryere tıkladım en başta ekili olan yerler varya hepsi gitti tekrardanda olmuyor bişe ekemiyorum ne yapacam

 2. yha ben 18*18 i açamadım nasıl açılıyor büyütmek istiyorum tarlamı 18 bi türlü açılmadı 🙁

 3. Coin altındır ve oyun içinde ekip biçme ya da hayvanlardan toplayarak kazanılır. Cash ise gerçek para ile satın alınabilir. Başka türlü kazanılmaz.

 4. ya ekim için olan 2 saatte yetişen süper stravberries yani süper çilek yok oldu sizde de öylemi niye öyle oldu (bi daha ondan ekilmiyor)

  1. @aggse bu super strawberry sanırım sunucu yoğunluğunu artırdı ve sistemi yavaşlattı. bu yüzden kaldırmış olabilirler.

 5. Superberries oyun yazılımcıları tarafından kısıtlı bir süre için ortaya sürülen bir ekinmiş ve bu süre tamamlandığında oyundan kaldırılmış. Benzer bir ekin daha sürerler mi, ya da şu anda (ben 18. seviyede iken) aloe vera çıktı bu da kısıtlı bir süre için mi bilemiyorum ama facebookdaki forumunda tüm bu soruların cevabını veren biri var..

 6. ya bişey danışmak istiyorum FarmVille (obst&gemüse) diye bi gift li bi durum açılmış bunun oyunla bağlantısı nedir . ordan ürün elıp ürün yolluyoruz ancak nedir normal farmville ile bağlantısı çözemedim:S

 7. arkadaşlar levıl 27 geldimm ve oyunun açılmıyo kaç gündür neden acaba lütfen cvp verin bana …?????

 8. S.A ARKADAŞLAR BU OYUNDAN GERÇEK PARA KAZANABİLİYOMUYUZ LÜTFEN CEVAP YAZIN.HAYIRLISI OLSUN..

 9. herkese tvsiye ediyorum ben hastası oldum sabahtan akşama kadar açık tutuyorum taralmı en büyük hayalim traktör almak

 10. valla hayalimi sanalda olsa gerçekleştirmeye çalışıyorum ama tek sorun herşey ingilizce anlamakta güçlük çekiyorum bi yolu varsa türkçeleştirilsin ellaaaaaam.

 11. 47 lvlim 25 e kadar kolay 25 den sonrası zor benden size tavsiye 1 lvlken sakın çilek ekmeyin fasulye fln ekin bazı o.ç sizi keklio piç kuruları

 12. ARKADAŞLAR MRB BENDE FACEBOOKTA FARMVİLLE OYNUYORUM 9 TANE ARKADAŞIM VAR FARMVİLLEDE
  ARKDAŞLAR KIZ OLMMMAA ŞARTIYLA TARLA KOMŞUSU OLMAK İSTEYEN VARSA SMN ADRESİMİ YAZIYORUM
  bekirdemir1996@hotmail.com hadiya kızlarda tarla komşusu olmak istiyorlarsa onlarda olur facebok girsinler msn adresimi yazsınlar direk çıkarım kız erkek farketmez herkez yollalyabilir tek zorunluluk farmville oynuyor olması farmville oynamayanlar yollamasınlar lütfen

 13. ben 41. levelim şuan benden size tavsiye yeni başlayanlar için söylüyorum sakın dolarlarınızı çarçur etmeyin ilerde onlar lazım olacak :))
  he bu arada 70 level son bitiyor..
  kardeşim bitirdi ve 9 milyonda altını var ..
  devamını yapsınlarrr yaa

 14. ben 45 level deyim cok güzel oyun ama bununda sonu var 70 levelde son….=)
  saygılarımla hekese slm .a. e. olunnn……..

 15. Ben bu oyuna daha yeni oynamaya başladım ama oyunun kuralları arasında cabuk level atlamak için çok komşu lazım. Sadece oyun da komşu olmak için cafein_34@windowslive.com . Bu arada oyuna yeni başlayanlar forunları takip etsinler çok faydası olacaktır.

 16. yhaa bu oyunda bir bölüm var visa kart falan diyor onlar gerçek mi yoksa oyundan mııı?anlamadımmm…

 17. bn 65 levelim hep pamuk ektim ve artichoke,piniaple(ananas)karpus(water melon ekip sürekliğ level atladım yanıma komşu gelmek istiyorsanız fatih özkale ye gelin

 18. arkadaşlar ben 70 lwl tamı tamına 23 milyonda altınım var şuanda tarlamda sadece villa var:D 12 tane tarla ekmeyi bıraktım nasılsa lwl atlamıyorsun oyunu ileri seviyeye tasısınlar harika olur!!!

 19. arkadaşalar, merhaba. ahırımı tamamlamak için tuğla hariç diğer nesnelere ihtiyacım var. gönderirseniz sevinirim. karşılığı verilecektir. şimdiden hepinize teşekkür ederim.

 20. tamam çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook güzzzzzzzzzzzzzzzzzzeeeeeeeelllllll

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.