Yalova

yalovaCumartesi gecesi Yalova’daydım. Gece vardığımız için, her taraf cıvıl cıvıl idi. Gündüz vakti göremediğim için, gün içinde nasıl oluyor oralar pek bilemiyorum. Fakat geceleri baya bir hareketli. Çay bahçeleri kordon boyunca sıralanmış gidiyor. Her tarafta canlı müzik ve eğlence var. Denizi biraz dalgalı sanırım. Ya da o gün bize öyle denk geldi. Feribot gişelerinin kordona açılan tarafında, yol çalışmaları var. Orayı tamamladıklarında, daha da güzel bir görünüme sahip olacak.

Biraz ileriye gittiğimizde Yalova meydanı geliyor. Oradan itibaren uzun bir kıyı kordonu boyunca, yürüyüş yapabilir, bahsettiğim mekanları sırayla gezebilirsiniz. Gece 1 civarında kalabalık dağılıyor. Biraz daha sakinleşiyor şehir. Çay bahçelerindeki sesler yavaş yavaş susuyor. Ama eğlencenin devam ettiği mekanlar da var.

Anladığım kadarıyla, yabancı nüfus az bu şehirde. Daha çok büyük bir ilçe gibi duruyor. Daha doğrusu kocaman bir aile gibi. Ya da ben böyle hissettim. Oradayken kendimi yabancı hissettiğimi kabul ediyorum. Şehr dışına doğru daha turistik yerler olabilir. Araştırmak lazım. Gelenlerin çoğu da feribot gişelerinden ayrılıyor şehirden. Bu yüzden içe doğru kalabalık azalıyor sanki.

Yolunuz Çınarcık ya da Termal tarafına düşerse, Yalova’yı teğet geçmeyin. Bir uğrayın derim. Hiç olmazsa görmüş olursunuz.

You May Also Like

About the Author: t4h4bx

3 Comments

  1. Yalova süper bir şehir. Çoğu öğrenci zaten 🙂 Nüfusun az olmasının sebebi 1997 depremidir.
    Taha şehitliğide gezdin mi sahildeki ne çok isim yazıyor..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir