Pts. Oca 27th, 2020

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Bloglarda Hit Artırma Yöntemi

2 min read

Bazı arkadaşlar, bloglarındaki hit miktarını artırmak için çok çeşitli yöntemlere başvuruyorlar. Ama aslında bütün bu yöntemler bana göre saçma. Çünkü eğer bir blogunuz varsa, daha popüler olmak istiyorsanız, şu yöntemi kullanmalısınız: Güncellik. Yani blogunuzu güncel tutacaksınız. Güncel tutarken de sakın ama sakın çalma çırpma işlerine karışmayın. Az olsun ama özgün yazı olsun. Yani kendiniz bişeyler yazın. Hem benzersiz yazılar yazın hem de güncel kalın. Yükseleceksiniz. Emin olun.

Bu nasıl olacak?

Bu iki şekilde olabilir. İlk yöntemimiz güncel konulardan bahsetmek. Bu yöntemle blogunuza günlük olarak güncel konulardan bahseden yazılar yazarak, hit miktarınızı artırabilirsiniz. Bir başka yöntem ise sürekli güncel olmak. Ya da düzenli olarak güncel olmak. Mesela kendinize bir aralık yani zaman dilimi belirleyin. Örnek verelim, 6 saat ya da 12 saat. Buna göre her 6 saatte ya da her 24 saatte bir, detaylı bir yazı yazın. Ama bunu sürekli devam ettirin. Ara verdiğiniz an, bittiğiniz andır. Bunu yapmaya devam ettikçe göreceksiniz ki, indexlenme süreniz tek haneli sayılara (dakika cinsinden) düşecektir. Yani google arama sonuçlarında, çok daha hızlı görüneceksiniz.

Şimdilik bu temel yöntemle sizlere tavsiyede bulundum. Bir deneyin görün. Ama güncel kalmayı sakın ama sakın ihmal etmeyin. Eğer tatile falan çıkacaksanız, ya bir arkadaşınızdan rica edin sizin yerinize bişiler karalasın. Ya da wordpress’in zamanlayıcı özelliğini kullanarak, önceden yazdığınız yazıları yayınlamayı zamanlayın. WordPress Yazı Zamanlama linkindeki yazımı inceleyerek, bu özellik hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

3 thoughts on “Bloglarda Hit Artırma Yöntemi

  1. 6 veya 12 saatte bir özgün bir yazı yazmak çok zor yalnız.. insan bir yerden sonra tıkanıyor ne yazık ki..

    tabii kişisel bloglarda özellikle insan saçmalayabildiği kadar saçmalıyor, orası ayrı. ama düzgün bir yazı için, bir yerden sonra insan tıkanıyor..

    güzel yazı olmuş tebrikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.