Per. Oca 23rd, 2020

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Dark Orbit Nasıl Bir Oyun?

2 min read

Dark-Orbit-1Online oyun dünyasına adımımı Silk Road Online ile atmıştım. Sonraları, artan donanım ihtiyaçları doğrultusunda (ekran kartı olmadan ancak o kadar oynayabildim) bu oyundan vazgeçtim. Bir süre ara verdikten sonra, browser yani tarayıcı tabanlı oyunlara geçtim. Halen de tanoth isimli oyunda bir karakterim var. Fakat 2 gün önce Dark Orbit denen saçma sapan oyuna kaydolmak gibi bir hata yaptım.

Şimdi oyundaki saçmalıklardan önce güzel taraflarından bahsedeyim: Ekipman açısından seçenek çok. Oyun içinde 2 tür para kullanılıyor ve birbirini bir şekilde dengelemiş. Devamlı güncelleniyor oyun. Oyuna başlangıçta farklı seçenekler var. Mesela şirket seçebiliyorsunuz. Mars, Venüs ve Dünya şirketleri var.

Buraya kadar herşey çok güzel ve de hoş. Fakat aksilikler burada başlıyor. Oyunda Uridium denen ikincil para birimi var ve bu oyun içinde çok zor kazanılıyor. Gerçekte belli bir ücret karşılığı satın alabiliyorsunuz. Bunun dışında daha bir sürü özellik satın alabiliyorsunuz. Şimdi benim başladığım haritada, dışardan gelmiş 2-3 tane elaman var. Ve düzenli olarak haritayı ziyaret ediyorlar. Ve önüne geleni kesebiliyorlar. Düşünün ki adam son seviye gemi altında, yeni oyuna  başlamış adamların olduğu yere dalıyor ve milleti kesiyor. Sonra bunun dışında bir de sol üstteki uyarılar var. 2 kat toplama aktif fiye bir şey yazıyor. Merak ettim aradım taradım ve ne işe yaradığını öğrendim. O orada çıktığı zaman, ücret verip bir özellik satın aldığınızda 2 kat mı ne oluyormuş. Yani işin ucu yine para. Ve devam ediyorum. Mesela öldünüz ve uridium da bitti. Paranız da yok. Oyuna tekrar başlayamıyorsunuz. Bunun için para verip uridium almanız gerek. Bu da ayrı bir saçmalık. Daha bunun gibi bir sürü özellik için ve de bir kişinin seviye 6 yı geçebilmesi için mutlaka ve mutlaka para verip bir özellik satın alması gerekiyor. Başka türlü oynanmıyor. Benden size tavsiye, sakın ama sakın bu oyun ile vaktinizi boşa harcamayın. Belki şimdilik böyledir ileride düzelir. Bunu bilemem ama şimdiden bahsediyorsak, uzak durmak lazım.

14 thoughts on “Dark Orbit Nasıl Bir Oyun?

 1. arkadaşım darkorbit hakkında yalan yanlış bi dünya bişey yazmışsın bikere oyunu parasız bi şekilde oynayıp gemini son özelliğe kadar getirebiliyosun. 2 patladın ve uridium yok mu para vermene gerek oyun içi credits in varsa credits le alınan en iyi gemiyle tekrar ücretsiz kaldığın yani daha önce gemine eklemiş olduğun özelliklerle başlayabiliyosun tekrardan. ayrıca oyunu klanla oynadığın zaman ülkenin dört bir tarafında çok iyi dostluklar kuruyosun bu işin artısı.ha ayrıca uridium denen olay inanılmaz basit kazanılıyo yapman gereken tek şey sabredip geminin seviyesini yükseltmek hepsi bu. örnek olarak ben full elit yani son seviye bir gemi sahibiyim hiç para vermedim ve oyuna ilk girdiğimde 1 ortalama 5-6 saat olarak baz alıyorum bu süre zarfında 2000-3000 uridium kaznıyodum fakat şu anda 5-6 saat içinde 20.000-45.000 uridium arasında değişiyo kazandığım miktar ve bu sadece 3 ayımı aldı… oyunda yapmak gerekn tek şey sabretmek… bu konuda yazmama sebep olduğun için teşekkür ederim.oynamanızı tavsiye ederim… oyuna giripte bakmak isteyen olursa mars şirketinde CQD1 klanında ASİYÜREK isimli oyuncu benim… şimdiden iyi oyunlar 😀

  1. 2 patladın ve uridium yok mu para vermene gerek oyun içi credits in varsa credits le alınan en iyi gemiyle tekrar ücretsiz kaldığın yani daha önce gemine eklemiş olduğun özelliklerle başlayabiliyosun tekrardan.

   demişsin fakat oyun içi param da bitti. nasıl yeniden başlayacağım oyuna kaldığım yerden? merak ettim doğrusu.

 2. yav bi bigboyum vardı kırmızı goli patlattı beni phonıx ile idarew ediyorum+1 flax la

 3. arkadaşlar bir bıgboy um vardı patladı şimdi phonıx var lütfen bana lf3 alınnn…

 4. Arkadaşım belliki sen bu oyunu biraz oynayıp bırakmışsın tam oynamamışsın aslında bir yöndende haklısın bu sorunları bende çook yaşıyordum fakat bir ara bu oyunu 1aç aylığına bıraktım ve hiiiiiç açmadım sonra bir ara dedimki şu oyuna bir gireyim ve bir girdim uridyum 30.000 vardı sizde böyle yapın 1 kaç aylığına başka çar açın onda oynayın ve daha sonra eski çarınıza girin uridyumlar gelmiş olcak

 5. Bence DARK ORBİT hakkında hiçbirşey bilmiyorsun bence saçmalayıp bu insanların aklına DARK ORBİT’in zor bir oyun olduğu fikrini sokuyorsun. ARKADAŞLAR ÇALIŞIN AZMEDİN VE SABIRLI OLUN BUNLARI DİNLERSENİZ BAŞARIYA ULŞIRSINNIZ… _DARK__ORBİT_ TAKIMI..

  1. Yanlış söylediğim bir şey varsa belirtebilirsiniz. Yazdıklarımdan yanlış olanları belirterek daha mantıklı bir yorum yapabilirsiniz. Ama sadece söyledikleriniz yanlış ya da insanları kandırıyorsunuz şeklindeki bir yorum kabul edilemez…

 6. şunu diyim o senin dediğin ilk yer şirketlerin ilk haritası oluyor. Artık o haritada koruma var. Ayrıca ben para hiç vermedim ve fullüm. Ayrıca kalın sıkıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.