Turkcell BizBize Kampüs Tarifesi

turkcell copyUzun zamandır Turkcell tarafından öğrencilere sunulan Kampüs ya da diğer adıyla bizbize kampüs tarifesini kullanıyorum. İlk başta, ilk 10 dakkikası 1 kontör, sonra ise dakikası 1 kontör idi. Neyse biraz zaman geçtikten sonra, 10 dakikası 1 kontör oldu tamamen. Çok sevinmiştim. Fakat geçtiğimiz günlerde tekrar cıvıttı turkcell. 19 dakikalık bir tarife içi görüşmeyi ele alırsak durum şöyle: Eskiden bu görüşme için 2 kontör düşüyordu. Şimdi ise 4 kontör düşüyor. Yeni tarifeye göre 30. saniyede ikinci kontör düşüyor. Ve 15. dakikaya girilince 2 kontör birden düşüyor. Ve böyle devam ediyor.

Ve şimdi düşünme zamanı… Cep telefonları ülkemize ilk geldiğinde, fahiş fiyatlardan hizmet sunan gsm operatörleri her geçen gün fiyat indirimine gittiler. Gelişen teknoloji ile bizi kazıklamaya devam ettiler. Şimdi görüntülü konuşma gelecek diyoruz. 3g diyoruz. Ama bu arada tarifeye zaman yapıyorlar. Tabi insan düşünmüyor değil. 3g geldiğinde çok pahalı görünmesin diye, diğer tarifelere yavaş yavaş zam mı yapıyor?

Durum bundan ibaret. Ama buna da şükür diyorum. Bundan 9 sene önce, dakikası 13 kontöre konuştuğum günleri hatırlıyorum. Adamlar sınırsız 3g hizmetini 25 liraya alırken aylık olarak, bize 250mb interneti ayda 10 liraya layık gören zihniyet, bir de bunlara izin veren devlet utansın.

You May Also Like

About the Author: t4h4bx

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir