Sal. Eki 22nd, 2019

Kağıt PiL Blog

En son çıkanlar ve teknolojik haberler

Elektrik üreten perdeler geliyormuş

1 min read

Enerji gereksinimin giderek yükseldiği dünyamızda belki de ilerde gerekecek bir konsept: Kendi enerjisini üreten,tasarruf eden evler…

“Güneş kumaşı (solar textile) adı da verilen bu maddeler, Türkiye’de “günısı” diye bilinen güneş panelleri gibi fotovoltaik hücrelere sahip. Yarı iletken bu maddeler güneş ışığını tutarak bunu elektrik enerjisine çeviriyor.

MIT ekibi, ev perdelerini portatif, esnek, enerji biriktirebilen hale getirerek, enerji üretmesini sağladı.

Prototipi yapılan ve yenilenebilir olan bu enerji, gelecekte güneş gören tüm evlerde kullanılabilecek.”(ntvmsnbc)

Perdeleri kullanım amaçlarımız içinde güneşi engellemek de olduğuna göre engellediğimiz ışıkları geri göndermeden onlardan faydalanmak bizim için süper olacak bence.Bence fosil yakıtların da tavan yaptığı şu dönemlerde bu gibi ürünlerin daha fazla çeşitlenmesi lazım.Kullandığımız camlar bile elektrik üretsin walla.Yeterki faturalar az gelsin…Hatta elektrik satalım Tedaşa haha.

1 thought on “Elektrik üreten perdeler geliyormuş

  1. okumadan yaziyorum kesin sacma bisidir sadece satis ve kar amacli bisi oldugunu tahmin ettim.
    elektirik enerjisini zaten bedava kullanabiliriz fakat cok dusuk gucte havada ucusan bir suru kisa ve uzun dalgallar var hepsi elektirik yuklu radyo signalleri var havada enegry yol aliyor eger bunlari toplayacak bir toplayicin var ise zaten elektirigi bedavaya gitirirsin ama cok dusuk gucte tabiki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.