Metro Turizm’in Çift Katlı Otobüsleri

Haftasonu otobüsle Anakara’ya gittik. Bir arkadaşım ve ben, devamlı olarak Metro turizm Metro card kullanarak, normale göre biraz daha ucuza yolculuk yapardık. Biletimizi alırken, daha rahat olur gerekçesiyle, Metro turizm otobüslerinden bir seçme yaptık. Ve ona göre sefer seçimi yapmış olduk. Bu seçim sırasında Setra XX XXXX şeklinde bir otobüs tipi vardı. Çift katlı. Biz de aşağısı rahat olur diyerek aşağıdan yer seçtik. Fakat gözden kaçırdığımız bir nokta vardı. Bunu ise sonra öğrendik.

Rahat rahat gideceğimizi düşünürken, otobüse bindiğimizde herşey değişti. Çünkü daha 5 günlük olan bu güzelim otobüsün, koltuk ayarları ile oynanmış. Masalar kaldırılmış, onun yerine her tarafa dolmuş misali koltuklar dizilmiş. Gerekçe ise şu: Yolcular karşılıklı gitmekten hoşlanmıyormuş… Ama bana daha çok, 3-4 tane daha fazla yolcu alabilmek için, koltuklar sıkıştırılmış gibi geldi. Size de tavsiyem, çift katlı otobüslerden bilet alırken buna dikkat etmeniz. Yoksa hazır ol vaziyette bir yolculuk yapmak zorunda kalabilirsiniz.

“Metro Turizm’in Çift Katlı Otobüsleri” için 4 cevap

  1. Üstte gitmedim hiç ama alt kat cam kenarı sanki yolda gidiyormuş havası veriyor.

  2. YA PERŞEMBE GUNU İSTANBULA GİDİCEM AMA ALTTA MI USTEMİ GİDİCEM BİLMİYORUM .. TAVSİYESİ OLAN VAR MI

  3. Hiç binmedim ama keşke üst katı tercih etseydiniz, yada koltuk alırken baksaydınız :) Neyse büyük bir deneyim olmuş ve paylaştığınız için teşekkürler :)

Bir Cevap Yazın