İnsanlara Değer Vermek

İnsanız işte hepimiz. Tabi arada bazı hayvanlar da çıkabiliyor. İşte başlıkta söyledğim şey tam da bununla ilgili. İnsanların aslında insan olmaması. Evrime inanmıyorum. Ama değer verdiğimiz bazı kişiler yamuk yapınca, onlara karşı bir düşünce beliriyor bende. O da evrime karşı olan ilgim. Evet tam da onlardan bahsediyorum. Evrimini tamamlayamamış, evrim teorisi maymunları…

Yüz verince astar istemek diye ben buna derim. Çevrenizde değer verilecek insan sayısı gerçekten çok az. Bunları saptamak için onlara iyilik yapın. Cıvıtıp, sulandırıyorsalar o insanlardan uzak durun. Kavga etmek ya da tartışmakla da zaman kaybetmeyin. Çünkü gerçekten değmez. Harcadığınız o zamana yazık. Bu tip insanlara harcayacağım zaman yerine gidip sigara içerek ömrümden biraz harcamayı yeğlerim. 

İnsan ne olduğunu bilecek, nerede olduğunun farkında olacak. Nerede olduğu derken konum olarak. Ve karşısındakinin gözünde ne olduğunu bilecek. Eğer bilmezse sonunda hiçbişey olacaktır. Küfür etmiyorum. Daha doğrusu yazmıyorum. Yoksa bol bol kulaklaırını çınlattım onların. 

Bu devirde iyilik yapmayacaksın arkadaş. İyilik yaptığın kadar kötülük görüyorsun. Hem de o maymunlar sana yapıyor bunu. İnsan değil işte anlamıyor. Gerçi maymun benzetmesi ile de maymunlara hakaret etmiş oluyoruz ama aklıma başka bişey gelmedi. Kusura bakmayın maymunlar.

You May Also Like

About the Author: t4h4bx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir