Melekler ve Şeytanlar

Melekler ve Şeytanlar’ın kitabını okuyalı baya bir zaman olmuştu. Ama filiminin de çıkacağını tahmin ediyordum o zamanlar. Aslında pek ümidim yoktu filmi için. Çünkü bu tip popüler romanlar sinemaya aktarılırken, okuyucuları memnun edecek bir film ortaya çıkmıyor genelde. Bu yüzden filmi ilk duyduğumda hemen fragmanını izleme gereği hissetmiştim. Ve fragmanı izledğimde karar verdim ki: Olmuş…
Tabi bu duygularla bugün izlediğim film gerçekten olmuştu. Kitapdaki çoğu ayrıntı filmde yanısıtılmıştı. Tabi her ne kadar çoğu desem de kitap okumanın verdiği zevki vermiyor o ayrı mesele. Ama şöyle bir düşünüyorum, okuduktan sonra filmi izlerken her şey hayalimdeki gibi idi. Yani bir helikopterin havaya yükselme sahnesi olsun ya da kardinallerin damgalanması olsun güzel idi. Tabi Tom Hanks amcamız da iyi oynamış.
Eğer kitabı okuduysanız mutlaka gidin derim ama kitabı okumadıysanız bence okuyup gidin filme. Kesinlikle daha etkili olacaktır. Ayrıca konusu içinde Cern ve karşı madde geçtiği için bilim severler tarafından da izlenmeli.
Bu da filmin fragmanı


You May Also Like

About the Author: t4h4bx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir